Hlavní navigace

Facebook kupuje start-up Snaptu dodávající online služby pro mobily

Patrick Zandl

Facebook pokračuje v nákupech. Po messagingové společnosti Beluga kupuje Snaptu, společnost zabývající se dodávkou online služeb pro mobily. Snaptu s Facebookem spolupracovalo na pohodlném zobrazování Facebooku na běžných telefonech, což by měla nyní akvizice urychlit. Snaptu vytváří aplikaci a přizpůsobuje  obsah, který potom na běžném mobilním telefonu vypadá podobně, jako obsah na chytrém telefonu. Je tedy do jisté míry rozhraním mezi mobilem a složitějšími službami, podobně, jako například…

Snaptu

Facebook pokračuje v nákupech. Po messagingové společnosti Beluga kupuje Snaptu, společnost zabývající se dodávkou online služeb pro mobily. Snaptu s Facebookem spolupracovalo na pohodlném zobrazování Facebooku na běžných telefonech, což by měla nyní akvizice urychlit.

Snaptu vytváří aplikaci a přizpůsobuje  obsah, který potom na běžném mobilním telefonu vypadá podobně, jako obsah na chytrém telefonu. Je tedy do jisté míry rozhraním mezi mobilem a složitějšími službami, podobně, jako například Opera Mini.Cena za Snaptu se odhaduje mezi 40–70 milionů dolarů. 

Zdroj: Tech Digest

Našli jste v článku chybu?