Hlavní navigace

Facebook neřeší s Apple ani Microsoftem Facebook Home na jejich platformách

16. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ranní zprávy v médiích citovaly agenturu Bloomberg, podle které by Facebook měl jednat s Apple a Microsoftem o zpřístupnění Facebook Home na iOS a Windows Phone. Ten to ale popírá. Pro iOS je to navíc nereálné.

Dřívější zprávy z amerických médií citují agenturu Bloomberg, podle které by Facebook měl jednat s Apple a Microsoftem ohledně zpřístupnění Facebook Home pro iOS a Windows Phone. Jenže jak upozorňuje například TheNextWeb, žádná taková jednání neprobíhají.

MMF24

According to a source inside Facebook familiar with the discussions, the social networking company is not in talks with Apple or Microsoft, contrary to what Bloomberg has reported earlier. 

Je asi vhodné připomenout, že Facebook Home je postavené na tom, že nahradí na Android spouštěč, domovskou obrazovku. Což je v zásadě něco, co na iOS (ale ani na Windows Phone) není možné. Ať už se na to díváme z pohledu technického, nebo z pohledu omezení platformy. A v případě Apple je hodně jasné, že by nikdy na nic takového nepřistoupili. Byť je těžké říci, kam se za několik let iOS vydá (poté, co postupně mizí vliv Steva Jobse).

Facebook Home se v Google Play objevil minulý pátek. Prozatím je ale dostupný pouze pro omezené typy telefonů (HTC First) a pouze v USA. Na stránce Facebook Home v Google Play tak sice můžete zkoušet štěstí, ale pokud nemáte správný telefon (a nejste z té správné země), tak se dozvíte pouze „This app is incompatible with all of your devices“.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).