Hlavní navigace

Facebook postihl dnes ráno masivní výpadek, mimo provoz byl i v Česku

7. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Uživatelé Facebooku v desítkách zemí po celém světě dnes ráno hlásili, že největší sociální síť světa je nedostupná. Potvrzuje to mimo jiné graf serveru Downrightnow.com. Podle něj trval výpadek několik hodin, podle jiných zdrojů jen patnáct minut.  Pravděpodobnou příčinou výpadku jsou problémy s DNS záznamy. Po deváté hodině našeho času se dařilo provoz služby postupně obnovovat.

Uživatelé Facebooku v desítkách zemí po celém světě dnes ráno hlásili, že největší sociální síť světa je nedostupná. Potvrzuje to mimo jiné graf serveru Downrightnow.com. Podle něj trval výpadek několik hodin, podle jiných zdrojů jen patnáct minut. 

Pravděpodobnou příčinou výpadku jsou problémy s DNS záznamy. Po deváté hodině našeho času se dařilo provoz služby postupně obnovovat.

Výpadek se podle informací od čtenářů Lupy projevil i v České republice, byť ne u všech uživatelů. Záleželo na tom, přes kterého ISP jsou připojeni.

Facebook se k technickým problémům zatím nevyjádřil. Z diskuse na ZDNet vyplývá, že byl nedostupný v desítkách zemí, zejména v Evropě, Africe a na Blízkém východě.

Výpadek Facebooku v grafu z Downrightnow.com

Výpadek Facebooku v grafu z Downrightnow.com

Autor článku

Novinář. Zajímá se o digitální technologie a pozoruje, co s námi dělají. | LinkedIn | Twitter