Hlavní navigace

Facebook představil videohovory, nic úžasného se nekoná

7. 7. 2011
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Facebook představil nové funkce, se kterými přichází krátce po spuštění ostře sledovaného konkurenta Google+. Naplnily se dřívější zvěsti a Facebook ve spolupráci se službou Skype nyní svým uživatelům nabízí bezplatné videohovory realizované přímo z prohlížeče. Nejedná se ale o čistě webové řešení. Nutný je speciální plug-in, který podporuje prohlížeče Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome a Apple Safari. Druhou novinkou je doplnění Facebook Chatu o skupinové konverzace.

Facebook představil nové funkce, se kterými přichází krátce po spuštění ostře sledovaného konkurenta Google+. Naplnily se dřívější zvěsti a Facebook ve spolupráci se službou Skype nyní svým uživatelům nabízí bezplatné videohovory realizované přímo z prohlížeče.

Nejedná se ale o čistě webové řešení. Nutný je speciální plug-in, který podporuje prohlížeče Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome a Apple Safari. Druhou novinkou je doplnění Facebook Chatu o skupinové konverzace.

Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku, minulý týden sliboval něco úžasného. Částečné stažení náskoku konkurence lze ale těžko takto charakterizovat. Je zřejmé, že Facebook momentálně nemá v rukávu razantní odpověď na Google+.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.