Hlavní navigace

Facebook se naučil automaticky upravovat fotky. Prý ví, jak na to

17. 12. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nová aktualizace aplikace přinesla novinku majitelům iPhonů a iPadů. Podle prvních zkušeností má zrychlit sdílení fotek.

Žádné zdržování, systém to umí lépe než člověk. Každá fotka nahraná z mobilu nebo tabletu už bude rovnou upravena do ideální podoby, tedy aspoň podle sociální sítě. Novinka se nejdřív dotkne majitelů zařízení s iOS, Android by měl následovat v nejbližší době.

Podle serveru Techcrunch dostane uživatel před definitivním zveřejněním pár možností, jako je úprava jasu a stínů, nebo bude moci snímek publikovat v originální podobě. Facebook využívá technologie, které získal nákupem Instagramu, a snaží se posílit v souboji na poli sdílených a posílaných fotografií. 

Ty totiž generují velké množství lajků, komentářů a sdílení, tedy všechno, co oceňují především zadavatelé reklam. 

Novinky představují najednou všichni velcí hráči: Snapchat, Twitter i Instagram, který dnes zároveň přidal pět nových filtrů. Instagram přitom výrazně roste, letos už pokořil hranici 300 milionů aktivních uživatelů. A na získání třetí stovku milionů potřebovala fotografická síť jen devět měsíců.

MMF24


Zdroj: Techcrunch

Facebook přichází s automatickou úpravou celý rok po konkurenčním Google+.  Ale výrazně tak zjednodušuje a zrychluje dosavadní postup. A jak píše Josh Constine na Techcrunchi, „Pokud chce být Facebook cestou ke sdílení fotek bez zdlouhavého civění do telefonu, mohla by to být aplikace, která se bude používat v okamžicích, kdy se něco děje.“ 

Zároveň ale může novinka zase trochu začít bavit teenagery, kteří se na největší sociální síti zase začínají nudit a hledají nové alternativy. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).