Hlavní navigace

Facebook se pouští do blogování, testuje novou podobu Poznámek

18. 8. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Isifa
Poznámky (Notes) na Facebooku už dávno upadly v zapomnění. Teď se je ale sociální síť zřejmě pokouší přivést k novému životu.

Publikování delších textů na Facebooku nikdy nebylo příliš rozšířenou činností a Poznámky (Notes) se postupně v prioritách sociální sítě propadaly hlouběji a hlouběji. Zdá se ale, že se situace mění.

Jak si všimli na serveru The Next Web, Facebook právě na omezeném vzorku uživatelů testuje nový vzhled Poznámek, který výrazně připomíná populární blogovací službu Medium

Nové Poznámky přinášejí velkou fotografii v záhlaví, možnost označit (tagovat) přátele či přidávat do textů hashtagy, odkazy a další obrázky (s možností jejich zvětšování a zmenšování). Příspěvek se také roztahuje na celou šíři displeje.

Jak to v praxi vypadá, se můžete podívat na tomto profilu.

Jde samozřejmě teprve o test. Není tak zatím jasné, kdy – a zda vůbec – Facebook update Poznámek vypustí do ostrého provozu. 

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn