Hlavní navigace

Facebook spustil aplikaci pro celebrity, budou moci vstupovat do diskusí

Daniel Dočekal

Facebook chce do svých vod přilákat více celebrit. Zřejmě cílí i na ty, které nyní používají Twitter. Posloužit k tomu má Mentions, aplikace pouze pro ověřené.

Doba čtení: 1 minuta

Facebook pustil do světa Mentions, novou aplikaci zaměřenou pouze na celebrity. Poskytne ji pouze lidem, které on sám ověří a uzná za celebrity. Půjde zejména o osoby, které mají ověřenou Stránku na Facebooku. Což není zdaleka triviální věc, protože na to neexistuje žádná „žádost“ ani „postup“.

Celebritám a osobnostem by aplikace měla nabídnout něco více než obyčejným smrtelníkům či firmám – součástí by měl být jakýsi „stream“ informací z ostatních končin Facebooku a trendující témata. Celebritám by to mělo umožnit, aby se lépe věnovaly svým fanouškům (a nabízely jim ještě více hloupostí než doposud).

Podle InsideFacebook.com by navíc celebrity mohly pomocí Mentions najít místa, kde se o nich mluví (jinde než na jejich Stránce) a do konverzace vstoupit. Nezbývá než doufat, že Facebook v tomto ohledu bude respektovat soukromí uživatelů. 

KL2018 Tip nominace

Podle mála dostupných informací je ještě součástí aplikace možnost pořádat online chat, nebo tedy alespoň něco na způsob online chatu založeného na pokládání otázek a poskytování odpovědí.

V Česku mají místní celebrity zatím smůlu, Facebook Mentions je omezený na ověřené americké účty. 

Našli jste v článku chybu?