Hlavní navigace

Facebook testuje digitálního asisstenta uvnitř Messengeru

27. 8. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Facebook
Tajemné jméno a další funkce komunikační aplikace posiluje pozici Facebooku na scéně. Sociální síť chce dohnat konkurenční trojici Siri, Cortana a Google Now.

Ve Facebooku zřejmě někdo četl Rychlé šípy. Nový digitální asistent se totiž jmenuje „M“. Tajemný Em má podle agentury Reuters umět třeba nakupovat dárky online nebo rezervovat restauraci, která umožňuje bookování přes internet. Jde o „umělou inteligenci, která byla vytrénována a dohlížena lidmi,“ tvrdí David Marcus z Facebooku. 

Proti Facebooku stojí už chvíli fungující trio umělých inteligencí jako je Siri od Applu, Google Now od Googlu a Cortana od Microsoftu. 

M je další funkcí pro službu, kterou používá víc než sedm set milionů uživatelů po celém světě. Během jara totiž sociální síť oznámila novinky, které se týkaly hlavně Messengeru

MMF tip early

Facebook plánuje pod rouškou návratu “Face-2-Face” komunikace zákazníků s firmami otevřít možnost otevírat konverzace přímo v Messengeru. Po přihlášení do služby, pochopitelně přes FB login, bude moci zákazník veškerou další komunikaci vyřizovat v jednom vlákně zpráv, hned vedle konverzace s kamarády.

Místo hromady SMSek a e-mailů se na jednom místě snadno dozví aktuální stav objednávky. Pouhou odpovědí navíc bude moci zboží reklamovat nebo objednat další kus pro kamaráda

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).