Hlavní navigace

Facebook testuje doručování nevyžádaných zpráv do vaší schránky za dolar za kus

21. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Facebook na svém blogu oznámil, že začíná testovat novou možnost, jak za peníze obejít vlastní filtry doručené facebookové pošty. Členové skupiny testerů si budou moci zaplatit za to, aby se zpráva poslaná uživateli, se kterým se neznají (tedy nejsou jeho přáteli na Facebooku), zobrazila v jeho poště v adresáři Příchozí (Inbox). 

Facebook na svém blogu oznámil, že začíná testovat novou možnost, jak za peníze obejít vlastní filtry doručené facebookové pošty.

Členové skupiny testerů si budou moci zaplatit za to, aby se zpráva poslaná uživateli, se kterým se neznají (tedy nejsou jeho přáteli na Facebooku), zobrazila v jeho poště v adresáři Příchozí (Inbox). 

Jinak by totiž skončila v adresáři Další (Other), o jehož existenci řada uživatelů ani neví. Právě do něj dnes padají zprávy od lidí, se kterými se uživatel nepřátelí, nebo je algoritmy Facebooku vyhodnotily jako nepodstatné. 

Cena za „protlačení“ zprávy do centra pozornosti uživatele bude v testovacím provozu 1 USD.

„Někteří komentátoři a výzkumníci říkají, že zatížení odesilatelů finančním poplatkem může být nejefektivnějším způsobem, jak potlačit zasílání nevyžádaných zpráv a jak naopak usnadnit posílání zpráv relevantních a užitečných,“ vysvětluje Facebook.

Content tip EARLY

A popisuje situace, ve kterých by se prý podobná funkce mohla hodit: například když chcete kontaktovat někoho, jehož vystoupení na nějaké konferenci vás zaujalo, ale nejste s ním na Facebooku přátelé. Nebo pokud máte pro někoho pracovní nabídku.

Test proběhne pouze mezi osobními účty vybraných uživatelů v USA. A takto přesměrovaný vzkaz bude každý uživatel moct dostat jen jednou týdně.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).