Hlavní navigace

Facebook testuje novou hlavní lištu, není v ní tlačítko Hlavní stránka

David Slížek

Některým uživatelům se začala horní lišta Facebooku zobrazovat v upravené podobě, upozornil server Insidefacebook.com. Zatím jde o test, ale pokud se osvědčí, měla by se změna projevit u všech uživatelů.  Nová lišta posouvá políčko pro vyhledávání doleva a odkazy pro notifikace, zprávy a žádosti přátel doprava. Z lišty také zmizelo tlačítko pro návrat na Hlavní stránku, zastoupit by ho mělo logo Facebooku, které stejně funguje už dnes.

Doba čtení: 1 minuta

Některým uživatelům se začala horní lišta Facebooku zobrazovat v upravené podobě, upozornil server Insidefacebook.com. Zatím jde o test, ale pokud se osvědčí, měla by se změna projevit u všech uživatelů. 

Nová lišta posouvá políčko pro vyhledávání doleva a odkazy pro notifikace, zprávy a žádosti přátel doprava. Z lišty také zmizelo tlačítko pro návrat na Hlavní stránku, zastoupit by ho mělo logo Facebooku, které stejně funguje už dnes.

Proč chce Facebook lištu změnit? Například server Techcrunch spekuluje o tom, že tak chce přitáhnout větší pozornost k pravé části obrazovky, kde zobrazuje reklamy. Insidefacebook v tom vidí spíš snahu zvýraznit políčko pro vyhledávání.


Insidefacebook.com

Testovaná verze lišty Facebooku

Našli jste v článku chybu?