Hlavní navigace

Facebook týden: falešné profily a podpora prohlížení fotoalb

18. 11. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 21971
FB testuje homepage se zobrazováním fotogalerií přátel. Nabízí také prohlížeč, který umožňuje filtrovat potenciální přátele podle určitých parametrů.

Na skutečnost, že Facebook je ideálním prostředím pro šíření spamu a škodlivých programů, jsme si už zvykli. Na FB tak například už také působí tvůrci populárního nigerijského podvodu, podvodníci z aukčních služeb a celá řada dalších parazitů. Stále populární jsou však také falešné profily, propagující internetové seznamky.

Falešné profily odkazující na internetovou seznamku. Zdroj: All Facebook.

Podvodníci vytváří profily s fotografiemi přitažlivých mladých žen a prostřednictvím žádostí o přátelství, se snaží přivést na seznamky nové uživatele z FB

Nová verze domácí stránky s fotkami

Facebook testuje novou podobu homepage, na které se zobrazují fotoalba vašich přátel. Důvod takového počínání je zřejmý, Facebook v poslední době totiž učinil několik kroků k podpoře vyšší návštěvnosti fotogalerií. 

Facebook testuje novou podobu homepage s fotogaleriemi přátel. Zdroj: All Facebook.

Propagování fotek na homepage do tohoto plánu zapadá. Facebook si chce ověřit, jak na nový widget zareagují uživatelé a zdali pomůže výrazně znatelně zvýšit návštěvnost fotogalerií.

Lupa.cz on Facebook

Prohlížeč potenciálních přátel

Zjednodušit hledání přátel a známých z reálného života má usnadnit nový prohlížeč potenciálních přátel. Objevuje se zatím v tichosti, tudíž jde zase nejspíše o další z funkcí, kterou si chce FB ověřit na užším okruhu uživatelů. Prohlížeč umožní filtrovat návrhy nových přátel podle stejného města, zaměstnavatele či vzdělávací instituce. Funkce je důležitá hlavně pro nové uživatele, u kterých FB předpokládá, že pokud se na této sociální síti rychle spojí s dostatečným množstvím přátel z reálného světa, budou mít větší důvod se na FB pravidelně vracet.

Facebook Places i pro Blackberry

Minulý týden se služba FB Places po verzi pro iPhone objevila i v aplikaci pro operační systém Android. Nyní přichází s novou FB aplikací s podporou Places také výrobce mobilních telefonů Blackberry.

Aplikace Facebook pro Blakberry, version 1.9. Zdroj: All Facebook.

MMF tip early

Přetěžují vás sociální sítě? Můžete skončit takto.

Následující video je sice humorným kresleným klipem, ale ruku na srdce, kolika z nás se doopravdy dotýká. Nežijí někteří lidé náhodou až příliš moc v prostředí nových médií? Nepotřebovali by vypnout? Není záplava informací, které se na nás z virtuálního světa řítí příliš veliká? Posuďte sami, zda náhodou na místě té veselé postavička nestojíte sami.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).