Hlavní navigace

Facebook týden: falešné profily a podpora prohlížení fotoalb

Autor: 21971
Vojtěch Bednář

FB testuje homepage se zobrazováním fotogalerií přátel. Nabízí také prohlížeč, který umožňuje filtrovat potenciální přátele podle určitých parametrů.

Na skutečnost, že Facebook je ideálním prostředím pro šíření spamu a škodlivých programů, jsme si už zvykli. Na FB tak například už také působí tvůrci populárního nigerijského podvodu, podvodníci z aukčních služeb a celá řada dalších parazitů. Stále populární jsou však také falešné profily, propagující internetové seznamky.

Falešné profily odkazující na internetovou seznamku. Zdroj: All Facebook.

Podvodníci vytváří profily s fotografiemi přitažlivých mladých žen a prostřednictvím žádostí o přátelství, se snaží přivést na seznamky nové uživatele z FB

Nová verze domácí stránky s fotkami

Facebook testuje novou podobu homepage, na které se zobrazují fotoalba vašich přátel. Důvod takového počínání je zřejmý, Facebook v poslední době totiž učinil několik kroků k podpoře vyšší návštěvnosti fotogalerií. 

Facebook testuje novou podobu homepage s fotogaleriemi přátel. Zdroj: All Facebook.

Propagování fotek na homepage do tohoto plánu zapadá. Facebook si chce ověřit, jak na nový widget zareagují uživatelé a zdali pomůže výrazně znatelně zvýšit návštěvnost fotogalerií.

Lupa.cz on Facebook

Prohlížeč potenciálních přátel

Zjednodušit hledání přátel a známých z reálného života má usnadnit nový prohlížeč potenciálních přátel. Objevuje se zatím v tichosti, tudíž jde zase nejspíše o další z funkcí, kterou si chce FB ověřit na užším okruhu uživatelů. Prohlížeč umožní filtrovat návrhy nových přátel podle stejného města, zaměstnavatele či vzdělávací instituce. Funkce je důležitá hlavně pro nové uživatele, u kterých FB předpokládá, že pokud se na této sociální síti rychle spojí s dostatečným množstvím přátel z reálného světa, budou mít větší důvod se na FB pravidelně vracet.

Facebook Places i pro Blackberry

Minulý týden se služba FB Places po verzi pro iPhone objevila i v aplikaci pro operační systém Android. Nyní přichází s novou FB aplikací s podporou Places také výrobce mobilních telefonů Blackberry.

Aplikace Facebook pro Blakberry, version 1.9. Zdroj: All Facebook.

MIF17

Přetěžují vás sociální sítě? Můžete skončit takto.

Následující video je sice humorným kresleným klipem, ale ruku na srdce, kolika z nás se doopravdy dotýká. Nežijí někteří lidé náhodou až příliš moc v prostředí nových médií? Nepotřebovali by vypnout? Není záplava informací, které se na nás z virtuálního světa řítí příliš veliká? Posuďte sami, zda náhodou na místě té veselé postavička nestojíte sami.

Našli jste v článku chybu?