Hlavní navigace

Facebook zablokoval aplikaci MessageMe přístup k přátelům uživatelů

17. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stále stejné způsoby, poučit se o tom může nově aplikace MessageMe, které Facebook zablokoval přístup k přátelům uživatelů

„Najdi přátele“ (Find Friend) je jednou z nejpodstatnějších funkčností jakékoliv sociální aplikace, sítě či platformy. Bez získání svého sociálního kruhu, který většina lidí nyní má hlavně ve Facebooku, je použití nové sociální aplikace problematické. Případná otevřenost Facebooku většinou končí právě zde. Čerstvě se o tom poučila aplikace MessageMe – messageme.com – a hlavně její uživatelé. Facebook zablokoval MessageMe přístup k přátelům a své přátele z Facebooku tak do MessageMe nedostanete.

Stejným způsobem Facebook „zakročil“ v lednu proti Vine (viz Válka Facebooku s Twitterem má další oběť, Vine loni koupené Twitterem) a Twitter se zcela stejně zachoval vůči Instagramu (čistě náhodou vlastněného právě Facebookem). Přístup k informací o tom, kdo jsou vaši přátelé, je prostě příliš cenný.

Facebook ve všech takovýchto případech ukazuje prstem na Podmínky užíváni – konkrétně na aktuální bod 10.1, který zakazuje použití platformy Facebook pro replikaci základní funkčnosti a přímo specificky zakazuje export uživatelských dat do aplikací, které replikují jádro Facebooku či jeho služeb bez svolení.

Mobile Internet Forum 2022

Což samozřejmě skvěle pasuje na MessageMe, které slouží k posílání zpráv mezi uživateli a konkuruje Facebooku a jeho zprávám a chatu. Na mobilních telefonech navíc přímo aplikace Facebook Messenger. Shodou okolností je MessageMe na špičce žebříčku oblíbenosti aplikací, což se o Messengeru zrovna říci nedá.

Zdroj: Facebook Stops MessageMe Users From Finding Friends

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.