Hlavní navigace

Facebook zablokoval reklamu na Google+

Petr Kočí

Britský vývojář Michael Lee Johnson si koncem minulého týdne zadal na Facebooku následující inzerát propagující jeho osobní profil v nové sociální síti Google+.  Během několika hodin však Facebook smazal nejen tento inzerát, ale zablokoval také všechny ostatní Johnsonovy kampaně. V e-mailu, který jej o tom informoval, stálo, že porušil podmínky pro inzerci v největší sociální síti. Chyběl však odkaz na konkrétní ustanovení. Facebook by se mohl odvolat například na odstavec 6a Doporučení pro…

Britský vývojář Michael Lee Johnson si koncem minulého týdne zadal na Facebooku následující inzerát propagující jeho osobní profil v nové sociální síti Google+. 

Během několika hodin však Facebook smazal nejen tento inzerát, ale zablokoval také všechny ostatní Johnsonovy kampaně. V e-mailu, který jej o tom informoval, stálo, že porušil podmínky pro inzerci v největší sociální síti. Chyběl však odkaz na konkrétní ustanovení. Facebook by se mohl odvolat například na odstavec 6a Doporučení pro inzerenty. V něm si firma vymiňuje právo „odmítnout inzerát kdykoli a z jakéhokoli důvodu včetně našeho přesvědčení, že propagují konkurenční produkt nebo službu“.

Zdroj: CNET News

Našli jste v článku chybu?
18. 7. 2011 12:56

Nevim sice co si pan Johnson do ostatnich kampani psal nicmene pokud by chtel Facebook opravdu blokovat Google plus pak toto http://www.facebook.com/G00GLEPLUS by tu jiste nebylo stejne tak jako dalsi stranky Google plus na Facebooku.

19. 7. 2011 11:47
Další krok (neregistrovaný)

a co když google zablokuje facebook ve vyhledávání, být facebookem, dávám si větší pozor