Hlavní navigace

Facebook zase na nákupech. Půl miliardy dal za systém pro videoreklamu

3. 7. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Isifa
Startup LiveRail získal během své sedmileté existence ostruhy v byznysu. Facebook tím může rozšířit záběr svých videoaktivit.

Sto sedmdesát zaměstnanců amerického LiveRailu už dělalo pro velké zadavatele. Mezi klienty startupu se zařadily už třeba MBL, A&E Networks, Gannett nebo třeba server Dailymotion. Firma pomáhá vydavatelům přesně cílit videoreklamu na ty uživatele, pro které je relevantní. 

Startup zatím posbíral od investorů kolem dvanácti milionů dolarů a loni měl našlápnuto na tržby ve výši 100 milionů dolarů. Firma dokonce zvažovala na konci letošního roku i vstup na burzu. Facebook ale její dilema vyřešil za ní. Podle serveru Techcrunch se cena, za kterou ji koupil, pohybuje mezi 400 a 500 miliony dolarů. Celý obchod musí ještě prošetřit americký regulátor, ale neočekávají se žádné komplikace. 

Facebook to letos myslí s reklamou opravdu vážně. Už v květnu totiž představil svou síť Facebook Audience Network, která má jeho zisky vystřelit do čísel s devíti nulami. 

Jde hlavně o mobilní síť, díky které dostanou vývojáři do svých mobilních aplikací nový penězovod, marketérům se otevírá nový prostor pro zásah svých cílových skupin a Facebook na tom všem vydělá, aniž by musel zasypat reklamami své vlastní aplikace. LiveRail do toho zapadá tím, že může posílat do aplikací přesně cílené reklamy. 

BRAND

Facebook našlapuje opatrně. Trpělivost jeho uživatelů je totiž velmi napjatá. A namixovat do uživatelského obsahu reklamu tak, aby nepopudil svou víc než miliardovou komunitu, není jednoduché. 

Peníze chce ze své zalidněné sociální sítě získat i konkurenční Twitter. Ten už si v pondělí pořídil mobilní startup Tap Commerce a během letošního roku si za 50 milionů dolarů pořídil firmičku Namo Media. Největší obchod byl ale systém mobilní reklamy MoPub za 350 milionů. 

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).