Hlavní navigace

Facebook zvažuje zpřístupnění i dětem pod 13 let

Daniel Dočekal

Facebook (a ostatně i jakékoliv další sociální sítě) je přístup od třinácti let výše. Přesto na něm najdete děti už od předškolního věku a počty dětí mezi deset a třinácti roky věku jsou vysoké. Postačilo jim vyplnit poněkud vyšší věk, zpravidla ten, který je v jejich zemi synonymem „plnoletosti“. V českých základních školách je to v šestých a sedmých třídách také poměrně jasné, zeptáte-li se třídy dětí na to zda mají účet na Facebooku, zpravidla se 2–4 ruce přihlásí k tomu, že na Facebooku…

Facebook (a ostatně i jakékoliv další sociální sítě) je přístup od třinácti let výše. Přesto na něm najdete děti už od předškolního věku a počty dětí mezi deset a třinácti roky věku jsou vysoké. Postačilo jim vyplnit poněkud vyšší věk, zpravidla ten, který je v jejich zemi synonymem „plnoletosti“. V českých základních školách je to v šestých a sedmých třídách také poměrně jasné, zeptáte-li se třídy dětí na to zda mají účet na Facebooku, zpravidla se 2–4 ruce přihlásí k tomu, že na Facebooku nejsou. Ostatní na Facebooku jsou, používají ho denně (i několik hodin denně). A jejich rodiče v řadě případů ani Facebook nemají a neumí ho používat.

Podle WSJ Facebook zvažuje zpřístupnění i pro děti mladší třinácti let. Na Facebooku by mohli být pod dozorem rodičů – jejich účet by byl propojen s účty rodičů a ti určovali, koho mohou mít mezi přáteli i jaké aplikace mohou používat.

Zdroj: Facebook Explores Giving Kids Access

Našli jste v článku chybu?
5. 6. 2012 9:14

Tak tohle se preci dalo cekat. FB potrebuje ukazovat,svetu a investorum, ze pocet uzivatelu stale roste. Ale kdyz uz jich mate 900 milionu (ok, velke procento jsou fake a jeste vetsi procento jsou multaky) tak se dalsi shaneji cim dal hure.

Kdo zbyva? (s trochou cynismu - sorry)

a) Subsaharska Afrika - to jsou chudaci, ani ten 1$ z nich nevytahnete, nikoho nezajimaji. A vlastne ani nemaji internet. Z tech psenka nepokvete...

b) Cina, iran, Severni Korea a dalsi "specialni" pripady - cenzura n…

5. 6. 2012 10:58
V.Mlich (neregistrovaný)

Jen si možná některé děcka nastaví datum narození podle pravdy.