Hlavní navigace

Facebook zvažuje zpřístupnění i dětem pod 13 let

4. 6. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Facebook (a ostatně i jakékoliv další sociální sítě) je přístup od třinácti let výše. Přesto na něm najdete děti už od předškolního věku a počty dětí mezi deset a třinácti roky věku jsou vysoké. Postačilo jim vyplnit poněkud vyšší věk, zpravidla ten, který je v jejich zemi synonymem „plnoletosti“. V českých základních školách je to v šestých a sedmých třídách také poměrně jasné, zeptáte-li se třídy dětí na to zda mají účet na Facebooku, zpravidla se 2–4 ruce přihlásí k tomu, že na Facebooku…

Facebook (a ostatně i jakékoliv další sociální sítě) je přístup od třinácti let výše. Přesto na něm najdete děti už od předškolního věku a počty dětí mezi deset a třinácti roky věku jsou vysoké. Postačilo jim vyplnit poněkud vyšší věk, zpravidla ten, který je v jejich zemi synonymem „plnoletosti“. V českých základních školách je to v šestých a sedmých třídách také poměrně jasné, zeptáte-li se třídy dětí na to zda mají účet na Facebooku, zpravidla se 2–4 ruce přihlásí k tomu, že na Facebooku nejsou. Ostatní na Facebooku jsou, používají ho denně (i několik hodin denně). A jejich rodiče v řadě případů ani Facebook nemají a neumí ho používat.

Podle WSJ Facebook zvažuje zpřístupnění i pro děti mladší třinácti let. Na Facebooku by mohli být pod dozorem rodičů – jejich účet by byl propojen s účty rodičů a ti určovali, koho mohou mít mezi přáteli i jaké aplikace mohou používat.

Zdroj: Facebook Explores Giving Kids Access

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.