Americký vládní Government Accountability Office (GAO) uveřejnil zprávu, podle které jednotlivci a organizace žádající o registrace doménových jmen mohou registrátorům poskytovat nepravdivá kontaktní data za účelem skrytí své pravé identity. Kontaktní údaje jsou na Internetu veřejně přístupné prostřednictvím informační služby Whois. Správné údaje v této databázi mohou být nápomocny orgánům činným v trestním řízení při vyšetřování porušování práv duševního vlastnictví a internetových podvodů, nebo při identifikaci zdrojů spamu.
GAO se zaměřil na zjištění podílu zjevně nesprávných nebo neúplných kontaktních údajů ve Whois databázi pro domény .com, .org a .net, zjištění rozsahu, v jakém jsou nesprávná data opravena do jednoho měsíce od oznámení ICANN (Organizace pro řízení a správu systému doménových jmen), a popsání kroků nutných k zajištění přesnosti údajů ve Whois databázi.
Dle zjištění GAO bylo 5,14 procenta doménových jmen registrováno s údaji, které se jeví jako zřejmě a úmyslně falešné, a dalších 3,65 procent domén bylo registrováno s nekompletními informacemi. Zpráva dále uvádí, že ze 45 oznámení o chybách, které postoupila ICANN k dalšímu šetření, ve lhůtě 30 dní pouze 11 držitelů doménových jmen poskytlo nové údaje, které nebyly zjevně nesprávné. Rovněž se zmiňuje, že ICANN a vládní Department of Commerce již zahájili kroky k zajištění správnosti údajů ve Whois. Jedním z nich je i implementace Dohody o akreditaci registrátora, která nyní vyžaduje, aby registrátoři prověřovali a opravovali jakékoli nahlášené nesprávné kontaktní údaje.