Hlavní navigace

FBI šetří průnik hackerů do e-mailové schránky Sarah Palinové

22. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zatím neznámí útočníci pronikli do e-mailové schrány Sarah Palinové, aljašské guvernérky a kandidátky na americkou viceprezidentku. Schránka byla zřízena u amerického portálu Yahoo, což někteří bezpečnostní experti vidí jako velké podcenění bezpečnosti ze strany jmenované političky. Způsob vniku do schránky není zatím znám. Objevilo se údajně autentické tvrzení útočníků, že stačilo pouze vygenerování nového hesla s pomocí veřejně dostupných informací o Sarah Palinové. To ale bezpečnostní…

Zatím neznámí útočníci pronikli do e-mailové schrány Sarah Palinové, aljašské guvernérky a kandidátky na americkou viceprezidentku. Schránka byla zřízena u amerického portálu Yahoo, což někteří bezpečnostní experti vidí jako velké podcenění bezpečnosti ze strany jmenované političky. Způsob vniku do schránky není zatím znám. Objevilo se údajně autentické tvrzení útočníků, že stačilo pouze vygenerování nového hesla s pomocí veřejně dostupných informací o Sarah Palinové. To ale bezpečnostní experti zpochybňují, protože útočníci by museli mít přístup do druhé schránky, kam náhradní vygenerované heslo putovalo. Spekuluje se tak o tom, že útočníci heslo zkrátka uhodli.

Samotné Yahoo případ nekomentuje kvůli probíhajícímu vyšetřování. Americkou FBI zatím stopa zavedla k proxy službě Ctunnel.com, jejíž provozovateli již bylo nařízeno, aby neskartoval žádná data o aktivitě uživatelů z poslední doby. FBI je hodlá prověřit. Hovoří se asi o 20 GB informací. (SecurityWorld)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.