Hlavní navigace

FBI získalo důkazy proti MegaUploadu z privátní komunikace po Skype

Daniel Dočekal

Podle CNET News získalo FBI důkazy proti MegaUploadu z interní privátní komunikace po Skype. Záznamy pochazejí až z roku 2007 a staly se součástí soudního podání, které US autority předložily soudu na Novém Zélandu.  CNET uvádí, že ke komunikaci se FBI dostalo nejspíš prostřednictvím nasazení vlastního spyware na počítače sledovaných osob. Skype nebylo o vydání komunikace požádáno. Spyware používané americkými úřady je známo pod označením CIPAV a je používáno již řadu let pro shromažďování…

Podle CNET News získalo FBI důkazy proti MegaUploadu z interní privátní komunikace po Skype. Záznamy pochazejí až z roku 2007 a staly se součástí soudního podání, které US autority předložily soudu na Novém Zélandu. 

CNET uvádí, že ke komunikaci se FBI dostalo nejspíš prostřednictvím nasazení vlastního spyware na počítače sledovaných osob. Skype nebylo o vydání komunikace požádáno. Spyware používané americkými úřady je známo pod označením CIPAV a je používáno již řadu let pro shromažďování důkazů.

Zdroj: Feds: We obtained MegaUpload conversations with search warrant

Našli jste v článku chybu?
1. 2. 2012 9:27
Ondřej Bouda (neregistrovaný)

To je dost pravděpodobné a proto je taky dost pravděpodobné, že FBI to povolení soudu měla.

1. 2. 2012 9:01
kowy (neregistrovaný)

No ale v článku není psáno nic o tom, že to bylo "získáno bez soudu". Z jaké pozice tedy usuzujete o opaku a pochybujete o americkém právním systému?