Hlavní navigace

Facebook týden: zobrazování obrázků a stránka přátel nově

12. 10. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 21971
Facebook testuje novou verzi stránky se seznamem přátel, současně mění způsob zobrazování obrázků. Zveřejňování telefonního čísla není hrozba, ale funkce, která se dá jednoduše ovládat v nastavení soukromí. Mapě „sociálního„ světa kralují FB, Twitter, Skype, Farmville a QQ.

Facebook v současné době testuje novou verzi stránky se seznamem přátel. Ta zobrazuje FB přátele, se kterými jste nedávno komunikovali, stejně tak jako některé výjimečné žádosti, které jste ve stejné době obdrželi. Ačkoli se zatím jedná pouze o testování, budí nová verze mezi uživateli rozporuplné reakce. Vadí jim například absence některých informací, na které na stránce se seznamem přátel byli dosud zvyklí, jako třeba zobrazení žádostí, které zatím čekají na schválení.

FB stránka přátelé

Zdroj: All Facebook

Davová panika kvůli veřejnému telefonnímu číslu

Je to vlastnost, nebo hrozba? Tuto otázku si klade již od časů nejmenovaného produktu Microsoftu nejeden odborník na informační technologie. V případě „publikování telefonního čísla“ na Facebooku se nejednalo o hrozbu, pouze o funkci. Přesto davová panika, která vznikla, stála za to. Možná je škoda, že nedorazila do našich končin. Každopádně pokud chcete na FB skrýt před ostatními své telefonní číslo, můžete tak učinit jednoduše v nastavení soukromí.

<fb:fan profile_id=„83767­868289“ stream=„0“ connections=„10“ logobar=„1“ width=„300“></f­b:fan>
Lupa.cz on Facebook

Jak správně diskutovat na LinkedIn

LinkedIn je sociální síť určená k profesionální komunikaci a řízení referencí. Její důležitou součástí jsou diskusní skupiny. Postupem času se staly velmi populární, protože poskytují uživatelům prostor, kde mohou sdílet své názory a pohledy na konkrétní témata či otázky. Nicméně ani LinkedIn není úplně imunní vůči některým nešvarům, které s sebou internetové diskuse přinášejí. Zde najdete návrh, jak se v těchto skupinách chovat tak, aby to přispělo k vyřešení problému a zbytečně nezatěžovalo ostatní.

Mapa „sociálního" světa

Můžete tomu věřit nebo ne, můžete k tomu mít výhrady a nemusí se vám to líbit, ale když se na mapu z dílny xkcd.com podíváte (zde ve vysokém rozlišení), pravděpodobně dojdete stejně jako my k závěru, že svět „sociálních“ aplikací zobrazuje opravdu hezky. Dokonce díky ní přijdeme na věci, které by nás v „normálním“ světě nenapadly, třeba lokální úspěch QQ orámovaný velkým čínským firewallem.

Mapa sociálního světa

Zdroj: xkcd.com

MMF23 tip3

Falešný Zuckerberg předvádí „sociální rap"

Když jste celebrita, musíte počítat s tím, že z vás budou mít legraci. Přesvědčil se o tom i zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg, jehož dosavadní životní dráhu paroduje jistý rapper. Písnička se vyznačuje ucházejícím textem, nepříliš povedeným aranžmá, ale zato vtipným klipem. Co bude příště?

Obrázky nově

Určitě znáte oblíbený nástroj na zobrazování obrázků ve webových stránkách Lightbox (stručně a pro laiky: je to to, co po kliknutí na obrázek, otevře jeho větší verzi „přes“ obsah stránky, přičemž tento zatemní). Právě tak nyní začíná vypadat zobrazování obrázků na Facebooku. Jak už tak tomu bývá, někomu se to bude líbit, jinému ani omylem. My si myslíme, že se Facebook zavedením této podoby zobrazování obrázků snaží přiblížit přízni uživatelů zvyklých nejenom na Lightbox, ale také na programy typu iTunes a vůbec na „konzumní“ aplikace.

Máte profil na LinkedIn?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).