Hlavní navigace

Feedly.com je pod DDoS útokem vyděračů, problémy měl i Evernote

11. 6. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

RSS čtečka Feedly.com je momentálně nedostupná, její servery totiž právě kdosi zahlcuje DDoS útokem – a chce peníze za to, že přestane.

„Na Feedly útočí zločinci prostřednictvím DDoS útoku. Útočníci nás vydírají – za zastavení útoku požadují peníze. Odmítli jsme jim vyhovět a s našimi poskytovateli připojení pracujeme na zmírnění následků, co nejlépe to půjde.“

Tento vzkaz se dopoledne našeho času objevil na blogu RSS čtečky Feedly.com, která se po konci Google Readeru stala jedním z nástupců této služby.

Ani několik hodin po oznámení se na webu nezobrazuje žádný obsah, zprávy se nenačítají ani do mobilních aplikací Feedly.

První útok na Evernote

Obdobné problémy shodou okolností jen před několika hodinami řešil také Evernote. Provozovatel populárního poznámkového softwaru o DDoS útoku informoval na Twiiteru:

V noci na dnešek našeho času pak Evernote oznámil, že se mu útok podařilo odvrátit. Zároveň upozornil, že uživatelé se mohou s potížemi způsobenými dozvukem útoku setkávat ještě následujících 24 hodin. 

KL24

Mluvčí firmy pak serveru CNET potvrdila, že šlo o vůbec první DDoS útok na službu a že motivy útočníků jsou nejasné. Jasné není ani to, jestli spolu oba útoky mohou souviset.

Mimochodem – právě probíhající DDoS útoky ve světě můžete sledovat na mapě, která je zobrazuje v reálném čase. Digital Attack Map vznikla ve spolupráci Goolu s firmou Arbor Networks:

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).