Hlavní navigace

Fero Fenič: Potvrdilo se, že Rada České televize je baštou kmotrů

9. 9. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
9. 9. 2011

Neúspěšný kandidát na generálního ředitele České televize, režisér a dokumentarista Fero Fenič se ostře ohradil proti Radě ČT, která jej nezvolila mezi pětici finalistů konkurzu. Potvrdily se moje předpoklady, že ta volba nebude v rukou členů Rady ČT. Za každým z těch finalistů, snad s výjimkou pana Chudárka, je nějaký lobbista. Rada ČT je jednou z posledních bašt kmotrů, prohlásil Fenič pro deník MF Dnes.

K TÉMATU: Kdo jsou finalisté konkurzu na ředitele České televize a s čím přicházejí?

Radní ve středu poslali do finále volby generálního ředitele ČT výkonného ředitele zpravodajské ČT 24 Romana Bradáče, bývalého generálního ředitele televize Nova Petra Dvořáka, bývalého výkonného ředitele hudební televize Óčko Hynka Chudárka, bývalého marketingového ředitele televize Prima a pražského dopravního podniku Jana Svobodu a prezidenta Česko-německé obchodní a průmyslové komory Radomíra Šimka.

ČTĚTE TAKÉ: Web Prvnízprávy.cz měl zdiskreditovat volbu generálního ředitele, tvrdí ČT

Pětici finalistů přitom již před volbou poměrně přesně vyjmenoval web Českápozice.cz, kterému ji sdělil zdroj blízký lidem, jež se pohybují v pozadí volby ředitele ČT. Kromě Jana Svobody, místo něhož odhadoval postup Fera Feniče, uhodnul dopředu všechny finalisty. Šéfredaktor webu István Léko z toho vyvozuje, že volba ředitele se ubírá naprosto jiným směrem, než deklaruje předseda Rady ČT Milan Uhde, který slibuje její naprostou transparentnost a omezení vlivu politiků a lobbistů.

BRAND23 Workshop

KOMENTÁŘ: Překvapení Milana Uhdeho

Fero Fenič je již druhým kandidátem, který veřejně napadnul průběh volby generálního ředitele ČT. Vedle něj tak učinil i bývalý šéf filmových ateliérů Barrandov Radomír Pekárek, který prostřednictvím webu Prvnízprávy.cz nařknul ČT z přípravy kompromitující reportáže, jež měla v pořadu Reportéři ČT zdiskreditovat některé finalisty konkurzu. ČT v oficiální tiskové zprávě tuto informaci popřela s tím, že Reportéři ČT se volbě ředitele ČT nikdy nemínili věnovat.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).