Hlavní navigace

Fennec 1.0 Alfa 3 pro Windows Mobile posiluje výkon

7. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Fennec se po třetí betaverzi pro linuxovou platformu Maemo dočkal nyní také třetí alfaverze pro Windows Mobile. Vývoj mobilní verze prohlížeče Mozilla Firefox je totiž pro různé platformy v různé fázi vývoje. Další vývojový milník pro Windows Mobile přináší zrychlení prohlížeče třeba během rolování stránek. Vyladění výkonu by mělo být patrné i při samotném spouštění programu. Přidána byla podpora prohlížení stránek přes celou obrazovku nebo podpora pro různé rozměry obrazovky. Vedle oprav…

Fennec se po třetí betaverzi pro linuxovou platformu Maemo dočkal nyní také třetí alfaverze pro Windows Mobile. Vývoj mobilní verze prohlížeče Mozilla Firefox je totiž pro různé platformy v různé fázi vývoje. Další vývojový milník pro Windows Mobile přináší zrychlení prohlížeče třeba během rolování stránek. Vyladění výkonu by mělo být patrné i při samotném spouštění programu. Přidána byla podpora prohlížení stránek přes celou obrazovku nebo podpora pro různé rozměry obrazovky. Vedle oprav nalezených chyb došlo také na zpřístupnění rolování obsahu v rámech nebo k vylepšení zoomování. Úprav se dočkal také vzhled programu.

Z webu programu, který hostuje v rámci nedávno kompletně redesignovaných stránek Mozilla.org, si můžete stáhnout také speciální buildy pro Windows, Linux a Mac. Fennec je sice určen jen pro mobilní zařízení, ale díky těmto speciálním testovacím verzím si jej mohou osahat i uživatelé klasických počítačů. Připomínáme, že Fennec bude jedním z témat konference Mozilla Prague DevDay 2009, která se koná 2. října 2009. (mozilla.org)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).