Hlavní navigace

Fennec konečně pro Windows Mobile

12. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mobilní prohlížeč Fennec z dílny Mozilla Corporation se konečně dočkal testovací verze pro platformu Windows Mobile. Zájemci si mohou stáhnout instalační CAB (cca 9 MB). Předešlé uvolněné testovací verze byly určeny linuxovým tabletům od Nokie. Zatím je ovšem mobilní bratříček Firefoxu v plenkách. Sami tvůrci verzi pro Windows Mobile označují za pre-alfa verzi. Je určena výhradně pro HTC Touch Pro (je navržena pro VGA displej a spoléhá se na hardwarovou QWERTY klávesnici).

Mobilní prohlížeč Fennec z dílny Mozilla Corporation se konečně dočkal testovací verze pro platformu Windows Mobile. Zájemci si mohou stáhnout instalační CAB (cca 9 MB). Předešlé uvolněné testovací verze byly určeny linuxovým tabletům od Nokie.

Zatím je ovšem mobilní bratříček Firefoxu v plenkách. Sami tvůrci verzi pro Windows Mobile označují za pre-alfa verzi. Je určena výhradně pro HTC Touch Pro (je navržena pro VGA displej a spoléhá se na hardwarovou QWERTY klávesnici).

Uvolněná pre-alfa verze nemá funkci pro automatické aktualizování, podporu plug-inů nebo podporu softwarové klávesnice. V budoucnu by samozřejmě Fennec měl podporovat i další zařízení s Windows Mobile (i bez hardwarové klávesnice) a také třeba v Evropě oblíbenější Symbian. (JasnaPaka Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.