Hlavní navigace

Fennec: nové testovací verze pro Windows Mobile i Maemo

29. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Webový prohlížeč Mozilla Firefox pro mobilní zařízení, který je doposud znám spíše pod kódovým označením Fennec, se dočkal nových testovacích verzí. Konkrétně je řeč o druhé alfaverzi pro Windows Mobile a druhé betaverzi pro Maemo, což je linuxový systém z internetových tabletů společnosti Nokia. Na seznamu novinek nalezneme například nový design uživatelského rozhraní, vylepšenou podporu uživatelských doplňků (add-onů), implementaci chybové konzole pro JavaScript a samozřejmě opravy objevených…

Webový prohlížeč Mozilla Firefox pro mobilní zařízení, který je doposud znám spíše pod kódovým označením Fennec, se dočkal nových testovacích verzí. Konkrétně je řeč o druhé alfaverzi pro Windows Mobile a druhé betaverzi pro Maemo, což je linuxový systém z internetových tabletů společnosti Nokia. Na seznamu novinek nalezneme například nový design uživatelského rozhraní, vylepšenou podporu uživatelských doplňků (add-onů), implementaci chybové konzole pro JavaScript a samozřejmě opravy objevených chyb.

Pokud nevlastníte zařízení s Windows Mobile 6 nebo tablet Nokia N810 s Maemo, můžete si Fennec vyzkoušet díky speciálním sestavení i na běžném počítači s Windows, Linuxem nebo Mac OS X. Stáhnout si je můžete na výše uvedených odkazech. Jde samozřejmě jen o ukázkové buildy. Cílovou platformou projektu Fennec jsou chytré mobily, různé komunikátory a kapesní počítače. Mobilní Firefox se tak časem pustí do ostrého souboje třeba s Operou Mobile, ale zatím zřejmě nikoliv s mobilním Safari, protože Apple není prozatím nakloněn alternativním prohlížečům. (JasnaPaka Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.