Hlavní navigace

Fennec: byla uvolněna první vývojová verze pro Android

29. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Projekt Fennec, což je kódové označení pro mobilní verzi notoricky známého webového prohlížeče Mozilla Firefox, dokráčel k dalšími milníku. Uvolněna byla první vývojová verze pro Android. Její uvolnění není ale žádným překvapením, protože vývoj Firefoxu pro Android je znám již delší dobu. Zatím ale vývojáři vypouštěli do světa jen screenshoty. Nyní se už může do testování zapojit široké spektrum zájemců, ale Fennec pro Android má v této fázi vývoje do konkurenceschopného browseru daleko – cesta…

Projekt Fennec, což je kódové označení pro mobilní verzi notoricky známého webového prohlížeče Mozilla Firefox, dokráčel k dalšími milníku. Uvolněna byla první vývojová verze pro Android. Její uvolnění není ale žádným překvapením, protože vývoj Firefoxu pro Android je znám již delší dobu. Zatím ale vývojáři vypouštěli do světa jen screenshoty. Nyní se už může do testování zapojit široké spektrum zájemců, ale Fennec pro Android má v této fázi vývoje do konkurenceschopného browseru daleko – cesta k ostré verzi bude ještě dlouhá.

Uvolněný build vyžaduje Android 2.0 nebo vyšší a musí být instalován do interní paměti telefonu. Testován byl prozatím hlavně na mobilech Motorola Droid a Nexus One. Mobilní Firefox zatím neukazuje nějaký zajímavý tah na branku. Jediná ostrá verze vyšla pro systém Maemo, ovšem i zde je zatím Firefox mezi ostatními browsery spíše do počtu. Aktuálně se pracuje na verzi 1.1 pro Maemo, která by měla přinést některá drobná vylepšení a vyladění. Vývoj verze pro Windows Mobile byl pozastaven kvůli nejasnostem o osudu nativních aplikací v mobilní platformě Microsoftu. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).