Hlavní navigace

Fero Fenič chce zrušit koncesionářské poplatky České televizi

3. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 6. 2010

Nejen část ODS, ale také režisér a producent Fero Fenič by rád zrušil koncesionářské poplatky České televizi. Zrušení koncesionářských poplatků by bylo nejlepší kompenzací takzvaným „obyčejným“ voličům za poplatky u lékaře, uvedl Fenič v anketě pro aktuální vydání týdeníku Reflex, co říká na výsledky voleb do Poslanecké sněmovny.

K TÉMATU: Proč Febio točí pro Barrandov a nedělá vlastní televizi?

ICTZ23

Fenič by také uvítal, kdyby změny ve složení sněmovny vedly k personální obměně v Radě České televize. Výsledky voleb ve mně probudily naději, že díky rozmanitosti případné koalice a většině nováčků v poslaneckých lavicích by mohlo konečně dojít ke všem nutným reformám a „odkorupčnění“ našeho života. To by mohlo přispět i k očištění dalších institucí, například České televize. Z jejího vedení i Rady ČT by také mohli zmizet „dinosauři“ a vůbec všichni, kteří si tuto veřejnoprávní instituci přivlastnili, prohlásil Fenič.

Vztahy mezi Fero Feničem a ČT jsou dlouhodobě napjaté. Televize před časem odmítla pokračovat v cestopisném cyklu Cestománie, který pro ni produkovalo Feničovo studio Febio. Později se obě strany nedomluvily na pokračování mediálního partnerství filmového festivalu Febiofest, takže hlavním mediálním partnerem letošního ročníku byla místo ČT televize Nova.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.