Hlavní navigace

Fero Fenič: Jednáme s jedním velmi seriózním a silným partnerem

Nového partnera pro své financování by mohla brzo získat digitální televize Febio TV. V rozhovoru pro server iStrategie.cz to řekl její majitel Fero Fenič. V této chvíli jsme v jednání s jedním velmi seriózním a silným partnerem, přičemž se objevily i jiné finanční zdroje. Ale vzhledem k rozsahu investice je potřeba k uzavření jednání ještě nějaký čas, konstatoval Fenič. Televize musela začít hledat nového investora poté, co přišla o financování společností Arca Capital.

ČTĚTE TAKÉ: Febio TV přišla o původního investora, Arca Capital ji opouští

Pro tu se stala takováto investice příliš riziková a přestala ji považovat za reálnou. Jako důvod uvedl Fenič to, že kvůli stávajícím legislativním podmínkám neplatí stejná pravidla pro všechny a jsou zvýhodňovány nynější televize. Dalším důvodem je také to, že původní rozsah investice mezitím stoupl téměř na dvojnásobek.

Finanční plán televize musel být průběžně upravován a dnes už ani sám její majitel neví, kolikátá verze je v současné době na stole. Zároveň dodává, že není zdaleka poslední. Stále ho nemůžeme mít za definitivní, protože nebyl schválen Technický plán přechodu z analogového na digitální vysílání, který bude pro dopracování byznysplánu důležitý, dodal na závěr.

Našli jste v článku chybu?