Hlavní navigace

Filesonic končí s možnostmí volně sdílet soubory, další dopady zátahu FBI na Megaupload

Daniel Dočekal

Zátah FBI na Megaupload (viz FBI odstavila Megaupload) se začíná projevovat i na dalších službách online úložišť a sdílení souborů. Filesonic – www.filesonic.com – kompletně zrušil možnost sdílení souborů s dalšími lidmi a uživatelé tak mohou pouze stahovat soubory, které si sami na službu uložili. Podle Filesonic Kills File-Sharing Service After MegaUpload Arrests (TorrentFreak.com) Filesonic ukončil i program výplaty odměn za stahování souborů.

Zátah FBI na Megaupload (viz FBI odstavila Megaupload) se začíná projevovat i na dalších službách online úložišť a sdílení souborů. Filesonic – www.filesonic­.com – kompletně zrušil možnost sdílení souborů s dalšími lidmi a uživatelé tak mohou pouze stahovat soubory, které si sami na službu uložili. Podle Filesonic Kills File-Sharing Service After MegaUpload Arrests (TorrentFreak.com) Filesonic ukončil i program výplaty odměn za stahování souborů.

All sharing functionality on FileSonic is now disabled. Our service can only be used to upload and retrieve files that you have uploaded personally

Filesonic patří mezi největší online úložiště a umožňoval nahrát cokoliv a poté umožnit komukoliv nahraný soubor stáhnout. Stejně jako ostatní online úložiště i úschovny, včetně těch českých. 

Našli jste v článku chybu?
23. 1. 2012 10:37
Ondřej Kučera (neregistrovaný)

To je jak za totality. Občané přestanou sami od sebe dělat zcela legální aktivity, protože mají strach z postihu (i když neoprávněného). . Nejlepší totalitní stát nemusí hlídat své občany, aby neprováděli nechtěnné činnosti. Oni hlídají sami sebe.

23. 1. 2012 19:01
Nepochybně (neregistrovaný)

Tak teoreticky, pokud by se takovým zátahům dařilo nebo by prošla nová legislativa, tak pak by skutečně došlo k opětovnému předávání na cd resp. dvd a usb discích a vydělávali by lokální distributoři v tom kterém daném městě, tak jak to fungovalo před rozmachem internetu, při nejhorší by každý měl jedno pc offline a jedno na net... to offline plné warezu a tzv. nelegálního obsahu Navíc si myslím že se různé OSY a BSA freesoftu a freeartu bojí jako čert kříže, takže ani takové kroky vedoucí v pří…