Hlavní navigace

Film Europe bude na satelitu zatím pouze ve standardní kvalitě

11. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
11. 11. 2011

Očekávaný kanál Film Europe stejnojmenné společnosti, za kterou stojí slovenský podnikatel Ivan Hronec, bude vysílat na satelitu prozatím pouze v SD, tedy standardním rozlišení obrazu. Na chatu serveru satCentrum to prozradil právě Hronec. Ten si podle svých slov kapacitu na družici Astra 3B plně hradí. Film Europe HD bude k dispozici prostřednictvím optiky. Hronec však neprozradil, kteří operátoři ho takto nabídnou.

KL24

K TÉMATU: Nová stanice Film Europe zahájila zkušební vysílání

Hronec potvrdil také jednání se zástupci satelitních služeb freeSAT by UPC Direct a Digi TV. U prvního operátora přiznal, že jednání je tu však na delší dobu. UPC se musí rozhodnout, zda je pro něj tento kanál zajímavý. Pokud bude mít stejný pocit jako klienti, určitě se rozhodne v jejich prospěch, uvedl Hronec. Překvapivé je však právě jednání se zástupci Digi TV. Ti mu v minulosti dlužili miliony za nezaplacenou distribuci stanice Filmbox, která byla nakonec z nabídky vyřazena. S Digi TV už hovoříme o finále. Mohli bychom tu být už před Vánocemi, konstatoval. Film Europe odstartuje 17. listopadu a bude nabízet výhradně díla evropské kinematografie v originálním znění s titulky.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).