Hlavní navigace

Film Europe spustí spolu s O2 unikátní video na vyžádání, svůj projekt zatím pozastavil

18. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V rámci projektu Be2Can budou uvedeny tři tituly v rámci distribuce Day-to-Date. Znamená to, že poběží jak na plátnech kin, tak i v rámci videa na vyžádání a na Film Europe Channel.

Unikátní festivalový projekt Be2Can spustí 6. října ve spolupráci s operátorem O2 Czech Republic společnost Film Europe provozující stejnojmennou stanici evropských filmů. Telekomunikační firma nebude mít produkt exkluzivně, ale nejrychleji dokázala zareagovat na poskytnutou nabídku. VOD služba Be2Can bude obsahovat více než pět desítek titulů s oceňovanými snímky s evropských festivalů. Be2Can je v podstatě zkratkou pro Benátky, Berlinále a Cannes. Produkt, který bude dostupný v rámci O2 Videotéky nabídne filmy z oficiálního programu zmíněných festivalů.

K TÉMATU: Další zásek pro provozovatele O2TV: Do nabídky zařadí desítky titulů Film Europe

Be2Can není pouhou VOD službou, ale zároveň unikátním projektem, který přinese festivalový film v dosud nevídané míře také do kinosálů (září, říjen) a na televizní obrazovku. Model je nastavený tak, že na plátna vstupuje sedmnáct titulů z letošního roku, do VOD snímky z loňska a starší a na obrazovce se objeví filmy z roku 2012 a dříve. Festivalová tvorba v takové podobě, v jakou ji představujeme my a přinášíme ve spolupráci s O2, tu skutečně ještě nebyla, uvedl zakladatel a generální ředitel Film Europe Ivan Hronec. Tituly bude možné v rámci O2 Videotéky kupovat jednotlivě, nikoliv jako celý balík.

CIF23

ČTĚTE TAKÉ: O2TV má roční exkluzivitu na Digi Sporty. Co bude dál, se uvidí

Film Europe kvůli Be2Can odložila na neurčito svou chystanou službu Film Europe On Demand. Neznamená to ale, že by se této myšlenky vzdala. O2 nás velmi příjemně překvapila svou otevřeností, proto jsme se rozhodli prozatím projekt vlastní VOD služby pozastavit. Přicházíme s takzvanou cloud distribution, tedy distribucí na více druzích platforem, konstatoval Hronec, který vidí u projektu potenciál expanze i do zahraničí, konkrétně do MaďarskaPolska. Ohledně rozšíření VOD Be2Can je slovenský podnikatel v současné době v jednání se Slovak Telekomem a společností Antik.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).