Hlavní navigace

Film Europe spustí tematický kanál Festival, odstartovat by mohl do léta

Lukáš Polák

Satelitní licenci pro novou televizi získala společnost Film Europe na posledním zasedání vysílací rady, a to na dobu dvanácti let. Program bude k dispozici v SD i HD kvalitě.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Slovenský podnikatel Ivan Hronec spustí prostřednictvím společnosti Film Europe, kterou vlastní a zároveň jí i šéfuje, novou tematickou stanici Festival. Program bude vysílat v době od 22:00 do 4:00 a nabídne festivalovou, filmovou a televizní kinematografii všech žánrů. Jak uvedl pro DigiZone.cz sám Hronec, má jít o tvorbu zejména z filmové přehlídky Be2Can. Půjde o reflexi našeho festivalového programu v kinech, potvrdil majitel Film Europe. Program má vysílat na sdílené programové pozici se stanicí Kino CS.

WT100 obecný tip

Z ARCHIVU: Hronec potvrdil cit pro festivalový film a z Cannes veze pro Film Europe opět vítěze

Stanici musíme ze zákona spustit do jednoho roku, ale rádi bychom to stihli do léta, konstatoval Ivan Hronec. Vzhledem k tomu, že Festival bude vysílat, jak již bylo řečeno, na pozici Kina CS, k dispozici bude prozatím pouze ve standardním rozlišení obrazu (SD). Není ovšem vyloučeno, že někteří operátoři ho nabídnou i v HD. Festival bude vysílat v češtině a kromě našeho trhu má být dostupný i na sousedním Slovensku. Film Europe kromě stejnojmenného tematického programu (dostupný je i v HD) provozuje stanice pod hlavičkou CS TV.