Hlavní navigace

FilmBox Family začal vysílat širokoúhle, majitele velkých zobrazovačů ale nepotěší

5. 1. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO – Filmová stanice je určena celé rodině. Její provozovatel k ní uvádí, že se na ni mohou diváci těšit na snímky, které oslovi jak děti, tak i dospělé.

Tematický kanál FilmBox Family provozovaný společností FilmBox International začal vysílat od dnešního dopoledne v širokoúhlém formátu 16:9. Nasazení tohoto poměru stran si redakce serveru DigiZone.cz ověřila hned u několika operátorů – satelitních služeb SkylinkfreeSATkabelovky UPC Digital. Pro všechny zmíněné společnosti bohužel platí skutečnost, že poté, co provozovatel překlopil program do širokoúhlého obrazu, na velkých zobrazovačích je stanice díky své (ne)kvalitě v podstatě nesledovatelná, a to i přesto, že vysílá s téměř plným SD rozlišením, tedy 720×576 obrazových bodů. Obraz je rozmazaný a neostrý.

ebf - tip do článku - debata

FilmBox Family začal vysílat ve formátu 16:9
Autor: repro foto FilmBox Family

FilmBox Family začal vysílat ve formátu 16:9

ČTĚTE TAKÉ: Startuje FilmBox Premium, HBO se ho zatím obávat nemusí

Filmbox Familynabízí zážitek pro celou rodinu. Představuje snímky, které osloví jak děti, tak i dospělé. V nabídce kanálu jsou populární inscenace pro děti a mládež, animovaná tvorba, zábavné komedie i televizní seriály a rodinné filmy. Zábava pro celou rodinu je zaručena, představuje stanici její vlastník, společnost SPI International. Obrazová (ne)kvalita ale není jen problémem FilmBoxu Family, týká se i některých dalších provozovatelů. U Digi TV byl například podobně nesledovatelný program Universal Channel, který se však rozhodl provozovatel služby, rumunská společnost RCS&RDS, k 31. prosinci 2014 z programové nabídky úplně vyřadit.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).