Hlavní navigace

Filmový kanál televize Joj nebude vysílat pozemně, nevyplatilo by se to

4. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
4. 8. 2008

Chystaný filmový kanál slovenské komerční televize Joj, program Joj Plus, nebude s největší pravděpodobností vysílat prostřednictvím zemských digitálních vysílačů, ale přes kabelové rozvody, IPTV a satelit. Slovenskému ekonomickému týdeníku Trend to řekl generální ředitel televize Joj Richard Flimel.

K TÉMATU: Joj Plus by měla odstartovat na přelomu září a října

Prostor sice opravdu vznikne, terestrická distribuce však může stát podle současných nákladů i 60 milionů korun. Asi nebude mít smysl přinést nový kanál, který vydělá 60 milionů jen na to, aby byl šířený terestricky. To, co chceme spustit my, má šanci, ale rozhodně ne jistotu, že to utáhne těch 60 milionů ročně, prohlásil Flimel. Joj Plus se přesune do DVB-T nejdříve v roce 2012, pokud to bude dávat ekonomický smysl, dodal. Záleží především na růstu penetrace kabelové a satelitní televize.

MM socky3

Flimel rovněž nepovažuje za šťastné v současné době řešit, zda by se měl přechod na zemské digitální televizní vysílání odehrávat v kompresním standardu MPEG-2, nebo v MPEG-4. Je rozumné odložit některé záležitosti na dobu, kdy se konkrétní technologie bude opravdu používat, uvedl generální ředitel TV Joj. Proti MPEG-4 podle Flimela hovoří dražší a méně dostupné přijímače.

Nevidím tu ani hordu nových televizí, které by bouchaly na vrata s nabídkou nových terestrických kanálů. Kdyby tu byla taková situace, bylo by to, samozřejmě, jiné, dodal Flimel v rozhovoru pro Trend. Filmový kanál Joj Plus plánuje zahájit vysílání již letos na podzim. Po sportovním kanálu Slovenské televize, který odstartuje tento pátek, a Galaxii sport, půjde o třetí tematický kanál některé z velkých slovenských televizí na tamním trhu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.