Hlavní navigace

Finále Wimbledonu si zahraje Češka, v sobotu ho odvysílá hlavní kanál Novy

2. 7. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

HD verzi Novy má ve své nabídce například satelitní operátor Skylink, naopak klienti freeSATu a UPC se musí spokojit pouze s přepočítávanými kanály dříve nativních stanic.

Česká republika slaví opět velký tenisový úspěch. Ve finále Wimbledonu se objeví její zástupkyně. V semifinále se proti sobě totiž postaví Lucie ŠafářováPetrou Kvitovou, a tak je jasné, že jedna z nich se právě objeví v závěru turnaje o slavnou mísu Venus Rosewater. O tom, která s tenistek nakonec do finále postoupí, se rozhodne ve čtvrtek. Jasno už ale mají v tomto směru na pražském Barrandově. Sobotní finálový duel Wimbledonu se nakonec nebude vysílat od 15:00 na Fandovi, odkud byl stažen, ale přímo na hlavním kanálu Novy.

BRAND

GLOSA: Bude na Fandovi čemu fandit?

Zařazení duelu s jednou z českých tenistek na TV Nova je rozhodně pozitivní zprávou, protože její verze s vysokým rozlišením obrazu (HDTV) je rozšířenější než Fanda HD. V nabídce má Novu HD například satelitní služba Skylink. Na této skutečnosti naopak nevydělají zákazníci kabelového operátora UPCsatelitní služby freeSAT, kde jsou všechny HD verze kanálů mediální skupiny Nova do vysokého rozlišení pouze upcalovány, tedy přepočítávány. Jednání o navrácení nativních HD kanálů do nabídky UPC stále probíhají.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).