Hlavní navigace

Finální Internet Explorer 8 skutečně ještě letos

25. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Internetová šeptanda praví, že finální verze webového prohlížeče Internet Explorer 8 by měla skutečně vyjít ještě do konce tohoto kalendářního roku. První veřejná betaverze vyšla v březnu a druhá je naplánována na srpen. Bill Veghte, který v Microsoftu zastává funkci senior viceprezidenta pro online služby a Windows Business Group, na Financial Analyst Meeting zopakoval, že finální Internet Explorer 8 spatří světlo světa ještě letos. Tuto zprávu přinesla známá bloggerka Mary-Jo Foley ve svém…

Internetová šeptanda praví, že finální verze webového prohlížeče Internet Explorer 8 by měla skutečně vyjít ještě do konce tohoto kalendářního roku. První veřejná betaverze vyšla v březnu a druhá je naplánována na srpen. Bill Veghte, který v Microsoftu zastává funkci senior viceprezidenta pro online služby a Windows Business Group, na Financial Analyst Meeting zopakoval, že finální Internet Explorer 8 spatří světlo světa ještě letos. Tuto zprávu přinesla známá bloggerka Mary-Jo Foley ve svém blogu All about Microsoft.

ebf 24 - tip duben

O datu vydání Internet Exploreru 8 se spekuluje už nějaký ten pátek. Informace, že vyjde ještě letos, není z Microsoftu slyšet poprvé. V pravidelných intervalech, v rozmezí 18 až 24 měsíců, budeme uvádět nové verze prohlížeče Internet Explorer. Například již na podzim tohoto roku uvedeme novou verzi Internet Exploreru s pořadovým číslem 8, od které očekáváme, že díky svým novým funkcím a vlastnostem zaujme i uživatele konkurenčních produktů, prozradil nedávno Lupě Tomáš Koška, manažera divize Windows Client společnosti Microsoft v České republice.

Internet Explorer 8 by měl přinést lepší podporu webových standardů, nové funkce funkce Activities a WebSlices, lepší správu ActiveX komponent včetně možnosti odstavení těch nebezpečných přes Windows Update, ochranu před potenciálně škodlivým Cross Site Scriptingem v podobě speciálního filtru či úpravu zobrazení URL v adresním řádku jako prevenci před phishingem a vlastně i doménovým squatingem.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).