Hlavní navigace

Finální Internet Explorer 8 už v březnu?

Jiří Macich ml.

Finální verze prohlížeče Internet Explorer 8 by měla podle posledních oficiálních informací vyjít v první polovině tohoto roku. Nyní se objevily neoficiální informace, že osmá generace Internet Exploreru vstoupí do RTM fáze už začátkem března. Microsoft tuto spekulaci nevyvrátil, ani nepotvrdil. Pouze uvedl, že datum vydání Internet Exploreru 8 bude závislé na kvalitě výrobku. Ještě před několika týdny vývojáři prohlížeče Microsoftu plánovali na jaro další testovací verzi. Její vydání se ale…

Finální verze prohlížeče Internet Explorer 8 by měla podle posledních oficiálních informací vyjít v první polovině tohoto roku. Nyní se objevily neoficiální informace, že osmá generace Internet Exploreru vstoupí do RTM fáze už začátkem března. Microsoft tuto spekulaci nevyvrátil, ani nepotvrdil. Pouze uvedl, že datum vydání Internet Exploreru 8 bude závislé na kvalitě výrobku. Ještě před několika týdny vývojáři prohlížeče Microsoftu plánovali na jaro další testovací verzi. Její vydání se ale dnes jeví jako nepravděpodobné.

Už tak je čekání na osmou generaci Internet Exploreru označováno za příliš dlouhé (předchozí verze vyšla v říjnu 2006). Vždyť druhá betaverze byla vydána už loni v létě a některé optimistické zdroje hovořily o tom, že finální „osmička“ vyjde určitě do konce roku 2008. Ve skutečnosti ale první (a zřejmě i poslední) release candidate verze vyšla až koncem ledna 2009. Stáhnout si ji můžete i ze Slunečnice.cz.

MSIE 8 bude k dispozici pro Windows XP a novější. V základní výbavě jej budou mít i Windows 7. Slibuje zcela předělané vykreslovací jádro, mód anonymního surfování, nové funkce Activities a WebSlices, vylepšené prohlížení stránek v panelech, inteligentní adresní řádek a mnohé další. (ComputerWorld­.com)

Našli jste v článku chybu?