Hlavní navigace

Finální Opera 9.6 přináší několik nových funkcí

8. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Opera Software vydala finální verzi svého prohlížeče Opera 9.6 pro všechny podporované platformy a včetně české lokalizace. Jedná se sice o minor verzi, ale několik zajímavých novinek se v seznamu změn a vylepšení přece jen najde. Například integrovaný e-mailový klient se vedle nových možností třídění pošty s využitím vláken dočkal i režimu, ve kterém se minimalizuje množství přenášených dat během práce s poštou. Při použití IMAP protokolu se v tomto režimu budou synchronizovat jen…

Společnost Opera Software vydala finální verzi svého prohlížeče Opera 9.6 pro všechny podporované platformy a včetně české lokalizace. Jedná se sice o minor verzi, ale několik zajímavých novinek se v seznamu změn a vylepšení přece jen najde.

ICTZ23

Například integrovaný e-mailový klient se vedle nových možností třídění pošty s využitím vláken dočkal i režimu, ve kterém se minimalizuje množství přenášených dat během práce s poštou. Při použití IMAP protokolu se v tomto režimu budou synchronizovat jen nové zprávy. U POP3 protokolu se zase bude stahovat jen část zprávy a zbytek na požádání.

Přes funkci Opera Link se nově vedle např. záložek či poznámek i uživatelské nastavení používaných vyhledávačů a historie ručně zadaných adres. K dispozici je konečně možnost náhledu na RSS kanál před přihlášením k jeho odběru. Úplně novou funkcí je Opera Scroll Marker pro vytvoření značky na místě, kde jste před posunutím stránky skončili čtení. Samozřejmě ale došlo i na menší opravy a změny související s bezpečností a stabilitou prohlížeče. Operu 9.6 je možné stáhnout také ze serveru Slunečnice.cz. (Opera Desktop Team)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.