Hlavní navigace

Finální SeaMonkey 2.1 přináší řadu zajímavých novinek

13. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vyšla ostrá verze balíčku SeaMonkey 2.1. Navzdory označení verze je seznam novinek velmi dlouhý. Nalezneme na něm například možnost využití hardwarové akcelerace pro navýšení výkonu prohlížeče. SeaMonkey 2.1 slibuje také lepší podporu HTML 5 a bez zajímavosti není ani podpora WebM pro přehrávání videí na webu.

Vyšla ostrá verze balíčku SeaMonkey 2.1. Navzdory označení verze je seznam novinek velmi dlouhý. Nalezneme na něm například možnost využití hardwarové akcelerace pro navýšení výkonu prohlížeče. SeaMonkey 2.1 slibuje také lepší podporu HTML 5 a bez zajímavosti není ani podpora WebM pro přehrávání videí na webu.

Dále můžeme zmínit běh vybraných plug-inů nezávisle v samostatném procesu, novou synchronizaci uživatelských dat mezi různými instalacemi, kompletně předělanou správu doplňků, možnost používat samostatné vyhledávací pole nezávislé na adresním řádku či předělané prohledávání textu zobrazené stránky.

ICTZ23

Na seznamu novinek figuruje také celková optimalizace výkonu aplikace včetně zrychlení jejího nabíhání a obnovování předchozí relace. Uživatelé pracující s větším množstvím otevřených panelů najednou pak jistě ocení možnost rolovat obsah lišty s panely. V neposlední řadě pak přibyla podpora lehkých motivů vzhledu Personas.

Zdroj: Mozilla.cz

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.