Hlavní navigace

Finanční problémy vyženou neplacený satelitní kanál Joiz z Astry na internet

18. 12. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ačkoliv je německý televizní trh nesrovnatelně větší s tím českým, i tady se v průběhu času objevila řada projektů, která později skončila neúspěchem.

Doposud volně vysílaná německá verze komunitního kanálu Joiz, která je šířena prostřednictvím jedné z družic Astra na pozici 19,2 stupně východně, v následujících měsících zaměří distribuci svého signálu na internet a IPTV sítě. Na satelitu naopak program distribuci ukončí. Důvodem k tomuto kroku jsou finanční problémy, do nichž se provozovatel stanice dostal. Stanice o tom sama informuje na svém webu. Joiz je poměrně unikání projekt i na německém trhu. Sází na maximální interakci s diváky prostřednictvím internetu a mobilních zařízení. Provozovatel provede restrukturalizaci původně pouze švýcarské stanice.

ebf - témata 1

Z ARCHIVU: Maximální provázanost s divákem? Slibuje ho nekódovaná Joiz. Startuje už dnes

Distribuce prostřednictvím IPTV je pro Joiz výhodná, protože ji de facto nic nestojí. Pokud operátoři projeví zájem, mohou distribuovat v budoucnu signál stanice také ve vysokém rozlišení. Vysílatel chce ušetřit finance právě na distribuci signálu, které jsou pro menší televize významným zásahem do rozpočtu. Do samotného programu by se mělo sahat v rámci úspor pokud možno co nejméně. Zachován by měl být v nejvyšší možné míře taktéž počet zaměstnanců. Ač je německý trh nesrovnatelně větší s tím českým, i tady se najde řada projektů, kterým se nepovedlo uchytit, a následně zkrachovaly.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).