Hlavní navigace

Finská policie zabavila devítiletému dítěti laptop z důvodu pirátství jednoho alba

Daniel Dočekal

Zásah policie v rodině devítiletého dítěte včetně zabavení laptopu (dětského laptopu nesoucího značku Disney), takový je výsledek toho, že se rodiče devítiletého děvčete  odmítli pořídit požadavku finské antipirátské organizace CIAPC (TTVK). Důvodem všeho je to, že v roce 2011 došlo ke stažení jednoho alba  prostřednictvím The Pirate Bay – stažené hudební soubory ale, podle otce, nebyly v pořádku, takže nakonec stejně došlo tak jako tak ke koupi.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zásah policie v rodině devítiletého dítěte včetně zabavení laptopu (dětského laptopu nesoucího značku Disney), takový je výsledek toho, že se rodiče devítiletého děvčete  odmítli pořídit požadavku finské antipirátské organizace CIAPC (TTVK). Důvodem všeho je to, že v roce 2011 došlo ke stažení jednoho alba  prostřednictvím The Pirate Bay – stažené hudební soubory ale, podle otce, nebyly v pořádku, takže nakonec stejně došlo tak jako tak ke koupi.

Stažení nicméně neuniklo CIAPC (TTVK) a rodina dostala dopis, který se dožadoval zaplacení 600 Euro coby urovnání a podepsání NDA, dohody o mlčenlivosti. Což nakonec vedlo k tomu, že v úterý tento týden do jejich bydliště dorazila policie s příkazem k prohlídce a zabavila devítiletému dítěti laptop.

Zdroj: Police Raid 9-Year-Old Pirate Bay Girl, Confiscate Winnie The Pooh Laptop