Hlavní navigace

Finská policie zabavila devítiletému dítěti laptop z důvodu pirátství jednoho alba

Daniel Dočekal

Zásah policie v rodině devítiletého dítěte včetně zabavení laptopu (dětského laptopu nesoucího značku Disney), takový je výsledek toho, že se rodiče devítiletého děvčete  odmítli pořídit požadavku finské antipirátské organizace CIAPC (TTVK). Důvodem všeho je to, že v roce 2011 došlo ke stažení jednoho alba  prostřednictvím The Pirate Bay – stažené hudební soubory ale, podle otce, nebyly v pořádku, takže nakonec stejně došlo tak jako tak ke koupi.

Zásah policie v rodině devítiletého dítěte včetně zabavení laptopu (dětského laptopu nesoucího značku Disney), takový je výsledek toho, že se rodiče devítiletého děvčete  odmítli pořídit požadavku finské antipirátské organizace CIAPC (TTVK). Důvodem všeho je to, že v roce 2011 došlo ke stažení jednoho alba  prostřednictvím The Pirate Bay – stažené hudební soubory ale, podle otce, nebyly v pořádku, takže nakonec stejně došlo tak jako tak ke koupi.

Stažení nicméně neuniklo CIAPC (TTVK) a rodina dostala dopis, který se dožadoval zaplacení 600 Euro coby urovnání a podepsání NDA, dohody o mlčenlivosti. Což nakonec vedlo k tomu, že v úterý tento týden do jejich bydliště dorazila policie s příkazem k prohlídce a zabavila devítiletému dítěti laptop.

Zdroj: Police Raid 9-Year-Old Pirate Bay Girl, Confiscate Winnie The Pooh Laptop

Našli jste v článku chybu?
24. 11. 2012 22:20
Lemra lina (neregistrovaný)

I pitomci tvého kalibru mají volební právo. Smutné.

24. 11. 2012 18:41
Ferdinand (neregistrovaný)

Ve Finsku z toho je pěkné haló. Poprvé se totiž široká veřejnost dověděla, jaké jsou praktiky TTVK. Stejně tak vzniklo pozdvižení z toho, jak je možné, že policie v takovém případě dostala povolení k prohlídce. No a nakonec, jak to, že je možné, že se takhle nahánějí děti.

Vypadá to, že TTVK tenhle torrent (ale nikoli album - soubory hudbu neobsahovaly) poskytla přes PB sama, aby pak mohla sledovat, kdo si ho stahuje. Svoje obvinění pak staví na tom, že torrent je prostě nelegální. Nikdo se nez…