Hlavní navigace

Finsko chce do roku 2015 připojení o rychlosti 100 Mbit/s pro každého

19. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Finsko udělalo významný krok k další penetraci vysokorychlostního připojení k Internetu. To se v severské zemi stává právním nárokem a od července příštího roku budou muset poskytovatelé vyhovět všem zákazníkům nabídkou připojení alespoň o rychlosti 1 Mbit/s. Přístup k Internetu má ve Finsku s 5,2 miliony obyvatel aktuálně 95 procent lidí. Od zmíněné novinky si vládní činitelé slibují zlepšení situace i ve venkovských oblastech, kam by se lepší nabídka měla dostat díky zařazení připojení k…

Finsko udělalo významný krok k další penetraci vysokorychlostního připojení k Internetu. To se v severské zemi stává právním nárokem a od července příštího roku budou muset poskytovatelé vyhovět všem zákazníkům nabídkou připojení alespoň o rychlosti 1 Mbit/s. Přístup k Internetu má ve Finsku s 5,2 miliony obyvatel aktuálně 95 procent lidí. Od zmíněné novinky si vládní činitelé slibují zlepšení situace i ve venkovských oblastech, kam by se lepší nabídka měla dostat díky zařazení připojení k Internetu do universální služby.

Myslíme si, že je to něco, bez čeho nemůžete v moderní společnosti žít. Podobně jako potřebujete bankovní služby nebo vodu či elektřinu, potřebujete i internetové připojení, uvedla Laura Vilkkonen, což je legislativní poradkyně na finském ministerstvu dopravy a komunikace. Rychlost 1 Mbit/s má být jen mezistupněm. Do roku 2015 by prý mohla být navýšena až stonásobně. Označení připojení k Internetu za základní občanské právo je a bude v evropských zemích jistě ještě horké téma. (CNN)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.