Hlavní navigace

Finský akcelerátor Startup Sauna bude v Praze vybírat nadějné startupy

Martin Vyleťal

Jeho zástupci 11. dubna v pražském TechSquare rozhodnou o projektech, které získají možnost zúčastnit se akceleračního programu v Helsinkách. Registrace končí v pátek.

V Praze bude mít příležitost představit svůj projekt 15 až 20 startupů. K tomu, aby zapůsobili na členy poroty, budou mít účastníci k dispozici jen tři minuty. Předpokladem pro úspěšné postoupení do dalšího kola je ukázat existující prototyp a přesvědčit porotu, že s projektem dokážete prorazit v globálním měřítku.

Do odpolední části, jejíž součástí bude mentoringové sezení, postoupí 8 až 10 startupů. Pokud týmy skandinávskou porotu přesvědčí o kvalitě a konkurenceschopnosti jejich projektů, mohou být vybrány do akceleračního programu Startup Sauna v Helsinkách a možná vyjedou se Startup Saunou do Silicon Valley.

Není to přitom poprvé, co Startup Sauna zavítá do Prahy. Nadějné startupy její zástupci v pražském TechSquare vybírali už loni. Startup Braci se dostal do Helsinek a dokonce zvítězil na tamním Demo Day.

Uzávěrka přihlášek do letošního ročníku Startup Sauna, který proběhne v pražském TechSquare 11. dubna, je tento pátek 28. března.

Našli jste v článku chybu?
26. 3. 2014 12:10
Honza (neregistrovaný)

Chápu, že ty 3 minuty se týkají jen prvního kola, kde by se měl vyřadit úplný odpad, ale i tak mi to přijde žalostně málo. Věřím, že porota může být velmi zkušená, ale i tak to nestačí na odhalení profi lháře ani geniálního projektu, co se neumí moc dobře prezentovat. Kdyby si nechali poslat jednu A4 s popisem toho, co to má dělat, co za to chtějí a co už je hotové, tak by udělali lépe. A ve druhém kole by pak už mohli každámu dát aspoň půl hodiny, ne? Za půl hodiny už se dá profi lhář pěkně pot…