Hlavní navigace

Fio banka vydala aplikaci pro Windows Phone, podporuje platební QR kódy

31. 10. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Fio banka vydala aplikaci pro Windows Phone s podporou platebních QR kódů. Reaguje tak prý na poptávku klientů. Stává se teprve druhou bankou v ČR podporující Windows Phone.

Fio banka oznámila vydání své mobilní aplikace pro tzv. smartbanking určené platformě Windows Phone. "Windows Phone je rozvíjející  se platforma, jejíž uživatelé stále častěji poptávají  služby Fio banky. Proto jsme se rozhodli reagovat na její nástup a zprovoznit pro ni bankovní aplikaci. Věříme, že tím její  fanoušky potěšíme,“ uvedl mluvčí banky Ján Franek

Aplikaci je již k dispozici ve Windows Phone Store. Klienti banky díky ní mohou zjistit zůstatek na účtu, nahlížet do výpisů a sledovat platební historii, spravovat platební karty či zadávat platební příkazy. K dispozici je i čtečka platebních QR kódů dle standardu České bankovní asociace, k jejichž podpoře se Fio banka přihlásila již dříve ve své aplikaci pro Android a iOS.


Zdroj: Fio banka

Aplikace Fio banka pro Windows Phone.

Nová aplikace Fio banka pro Windows Phone poskytuje také obvyklý klientský servis: kontaktní spojení s bankou, seznam poboček a bankomatů, kurzovní lístek a podobně. Fio banka je teprve druhou bankou na českém trhu, která vydala vlastní aplikaci pro Windows Phone. Prvenství si připsala ČSOB již loni v létě.

Pro Windows Phone má ještě vlastní aplikaci Era, ale to není samostatná banka, nýbrž součást právě ČSOB. Každopádně v oblasti mobilního bankovnictví se na platformě Windows Phone pomalu začíná blýskat na lepší časy. Pozitivní je, že aplikace bank i pro tuto platformu podporují platební QR kódy, které tak nejsou záležitostí jen dominantních platforem Android a iOS.

ČSOB a pod ní spadají Era mají také dotykovou aplikaci ve Windows Store pro Windows 8 a vyšší nebo Windows RT.  Aplikaci si mohou vyzkoušet i uživatelé, kteří nejsou klienty banky. Demo režim je dostupný pod identifikačním číslem „11111111“, PIN je „12345“ a místo SMS klíče stačí zadat „aaa-bbb-ccc“ (vše samozřejmě bez uvozovek).

Aplikace ČSOB a Era pro Windows 8 a vyšší či Windows RT však zatím nepodporují platební QR kódy. Přitom jejich nasnímání z papírové faktury pomocí webové kamery, která je dnes stále častěji integrována do přenosných počítačů, není prakticky ani technicky neřešitelné. Genius dokonce nedávno uvedl na trh myš CamMouse se čtečkou QR kódů. 


Zdroj: Genius

Myš Genius Cam Mouse se čtečkou QR kódů.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.