Hlavní navigace

Firefox 1.1 pro Maemo slibuje jen drobná vylepšení

Jiří Macich ml.

Mobilní Firefox 1.1 by měl vyjít v květnu a to opět pro systém Meamo, který používá komunikátor Nokia N900. Nějaké novinky, které by braly dech, tato nová verze ale nenabídne. V plánu je vylepšit práci s formulářovými prvky na webových stránkách (včetně automatického doplňování), přepracovat podobu uvítací obrazovky, implementovat podporu automatické aktualizace nainstalovaných doplňků, doplnit do kontextového menu volbu pro otevření v novém panelu a pro uložení obrázku nebo zavést podporu pro…

Doba čtení: 1 minuta

Mobilní Firefox 1.1 by měl vyjít v květnu a to opět pro systém Meamo, který používá komunikátor Nokia N900. Nějaké novinky, které by braly dech, tato nová verze ale nenabídne. V plánu je vylepšit práci s formulářovými prvky na webových stránkách (včetně automatického doplňování), přepracovat podobu uvítací obrazovky, implementovat podporu automatické aktualizace nainstalovaných doplňků, doplnit do kontextového menu volbu pro otevření v novém panelu a pro uložení obrázku nebo zavést podporu pro export stránek do PDF.

Chystá se také vylepšení podpory komunikátoru Nokia N900 spočívající konkrétně v možnosti zobrazení prohlížeče v portrait režimu nebo využití tlačítek pro ovládání hlasitosti k zoomu zobrazené stránky. První ostré verzi mobilního Firefoxu pro Maemo jsme se věnovali v článku Mobilní Firefox je realitou, zatím jen pro Maemo. Připomínáme také, že nedávno byl dán k ledu vývoj mobilního Firefoxu pro systém Windows Mobile. (starkravingfin­kle.org)

Našli jste v článku chybu?