Hlavní navigace

Firefox 1.1 pro Maemo slibuje jen drobná vylepšení

12. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mobilní Firefox 1.1 by měl vyjít v květnu a to opět pro systém Meamo, který používá komunikátor Nokia N900. Nějaké novinky, které by braly dech, tato nová verze ale nenabídne. V plánu je vylepšit práci s formulářovými prvky na webových stránkách (včetně automatického doplňování), přepracovat podobu uvítací obrazovky, implementovat podporu automatické aktualizace nainstalovaných doplňků, doplnit do kontextového menu volbu pro otevření v novém panelu a pro uložení obrázku nebo zavést podporu pro…

Mobilní Firefox 1.1 by měl vyjít v květnu a to opět pro systém Meamo, který používá komunikátor Nokia N900. Nějaké novinky, které by braly dech, tato nová verze ale nenabídne. V plánu je vylepšit práci s formulářovými prvky na webových stránkách (včetně automatického doplňování), přepracovat podobu uvítací obrazovky, implementovat podporu automatické aktualizace nainstalovaných doplňků, doplnit do kontextového menu volbu pro otevření v novém panelu a pro uložení obrázku nebo zavést podporu pro export stránek do PDF.

Chystá se také vylepšení podpory komunikátoru Nokia N900 spočívající konkrétně v možnosti zobrazení prohlížeče v portrait režimu nebo využití tlačítek pro ovládání hlasitosti k zoomu zobrazené stránky. První ostré verzi mobilního Firefoxu pro Maemo jsme se věnovali v článku Mobilní Firefox je realitou, zatím jen pro Maemo. Připomínáme také, že nedávno byl dán k ledu vývoj mobilního Firefoxu pro systém Windows Mobile. (starkravingfin­kle.org)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).