Hlavní navigace

Mozilla Firefox 2.0.0.20 záplatuje „opomenutou“ chybu

19. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tento týden vydaný Mozilla Firefox 2.0.0.19 měl být poslední aktualizací pro Firefox druhé generace, jehož podpora končí teď v prosinci. Nakonec však vyšel ještě Mozilla Firefox 2.0.0.20. Předchozí verze totiž uživatelům MS Windows navzdory původním plánům nepřinesla opravu bezpečnostní chyby, jejíž zneužitelnost je hodnocena jako vysoká, což je hned druhý nejvyšší stupeň. Ani Mozilla Firefox 2.0.0.20 již z technických důvodů nenabízí ochranu proti phishingu založenou na databázi záškodnických…

Tento týden vydaný Mozilla Firefox 2.0.0.19 měl být poslední aktualizací pro Firefox druhé generace, jehož podpora končí teď v prosinci. Nakonec však vyšel ještě Mozilla Firefox 2.0.0.20. Předchozí verze totiž uživatelům MS Windows navzdory původním plánům nepřinesla opravu bezpečnostní chyby, jejíž zneužitelnost je hodnocena jako vysoká, což je hned druhý nejvyšší stupeň. Ani Mozilla Firefox 2.0.0.20 již z technických důvodů nenabízí ochranu proti phishingu založenou na databázi záškodnických stránek od Googlu.

Uživatelům je samozřejmě doporučován přechod na nejnovější Firefox 3.0.5, který si můžete stáhnout i ze Slunečnice.cz. Už od začátku měsíce je nabízena jeho automatická instalace. Třetí generace Firefoxu přináší kromě nového jádra a nezanedbatelného zrychlení také přepracované záložky a historii, inteligentní adresní řádek, ochranu proti webům šířícím malware, plné zoomování stránek a prosté zoomování textu zároveň, správce stahování konečně s funkcí pro přerušení downloadu, nové skiny přizpůsobující se operačnímu systému a mnohé další.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.