Hlavní navigace

Firefox 26 bude spouštět pluginy na vyžádání [AKTUALIZOVÁNO]

Martin Vyleťal

Mozilla dnes vydá novou verzi svého prohlížeče Firefox. Největší změnou je přístup k pluginům. Nově se budou spouštět standardně pouze na vyžádání, jedinou výjimkou bude Flash.

Pluginy se od verze 26 nebudou spouštět zároveň s načítáním webové stránky, ale pouze na vyžádání uživatelem. Ten bude muset kliknout na objekt, který vyžaduje plugin nebo na ikonu v adresním řádku a spuštění pluginu povolit. Bude přitom moci zvolit, zdali spuštění povoluje pouze pro tentokrát či i pro budoucí návštěvu.


Autor: ghacks.net

Jediným pluginem, který bude spouštěn standardně rovnou při načtení stránky, bude velmi rozšířený Flash. Vývojáři si od tohoto řešení slibují vyšší stabilitu a také větší bezpečnost prohlížeče.

Chování prohlížeče ve vztahu k pluginům bude možné upravit v nastavení. Firefox 26 nabídne spouštění konkrétního pluginu buď úplně zakázat, povolit či ponechat standardní nastavení, tedy že uživatel bude pokaždé vyzván, zdali chce plugin spustit či nikoliv.

Linuxová verze se konečně dočká podpory formátu H.264, pro jehož přehrávání bude potřebovat plugin GStreamer. Nová verze také přináší opravu dlouholeté chyby, která způsobovala problémy s ukládáním a používáním hesel generovaných pomocí skriptů. Firefox 26 vyjde také pro Android.

Od verze 26 bude také možné instalovat aktualizace prohlížeče i v případě, že uživatel nemá administrátorská práva. Bude to však vyžadovat nainstalovanou volitelnou službu Mozilla Maintance Service.

Aktualizace 11.12.2013, 20:00

Marcom

Ve výchozím nastavení jsou nakonec blokovány pouze plug-iny související s Javou. 

Zdroj: Root.czGhacks.net

Našli jste v článku chybu?
10. 12. 2013 18:18
xpckar (neregistrovaný)

Bohužel, prioritou jsou evidentně především nepodstatný kraviny, a důležitý věci, ani bezpečnostní, vůbec ne.

10. 12. 2013 17:37
blue (neregistrovaný)

Takže se nám vývoj Fx dopracoval k tomu, že vývojáři přepnou nastavení v menu a vydají novou verzi... Mně zůstal zapnutý i Silverlight, takže vyjímku nemá asi jen Flash... No ještěže není kam přejít, jinak bych jako letitý fanda už dávno Fx opustil, vůbec se mi nelíbí kam to směřuje. Kdyby k tomu tehdá radši sedli na pár měsíců a vydali stabilní 5, která by pořád nepadala jako 5-25... Kde je nějaký posun v pdf prohlížeči, správci stahování, náhledech... to jak vydali, tak na to nesáhli...