Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Firefox 29 přinese zásadní proměnu uživatelského prostředí od Scalex - Už ale fakt! Nestačí to, že vývojáři Opery...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 24. 3. 2014 13:57

  Scalex

  Už ale fakt! Nestačí to, že vývojáři Opery pos*ali co se dalo a vytvořili nepovedenou kopii Chromu, teď to samé udělá Firefox? Jako k čemu to ku*va je, že bude všechno vypadat stejně? Když budu chtít používat Chrome, není nic jednoduššího než nainstalovat si Chrome. Firefox (a dříve Operu) používám právě proto, že mi Chrome a jeho UI nevyhovuje a že mi Firefox pořád ještě dává relativně slušnou možnost customizace (i když proti staré Opeře je to tak dvacet procent toho, co mi umožňovala ona).

  Kurňa, jak jsme to mohli dopustit, že ve všech softwarových společnostech začali vládnout bezmozci, kteří stavějí na hlavu veškeré dosavadní poznatky ohledně UI a UX a páchají zločiny proti použitelnosti? Jak je možné, že ohledně UI se snad všechny firmy světa (Microsoft, Google, Apple a plno dalších) vydaly tím nejhorším možným směrem? To je nějaké celosvětové spiknutí? Retardovaná odnož iluminátů?

 • 24. 3. 2014 18:08

  Baud (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  V poslední době je toho opravdu nějak hodně - Flickr, Gmail, Slashdot, teď tahle zrůdnost, všechno se společným jmenovatelem "my víme, jak naše mistrovské dílo nejlépe používat, tak sklapněte podpatky nebo táhněte jinam". Odpovědi designera Gmailu na kritiku byly obzvlášť nasáklé špatně skrývanou arogancí.

  Ale zdůvodnění mi přijde jednoduché - mladí hihop programátoři potřebují vykázat nějakou aktivitu a UI je ten "nejzranitelnější" aspekt softwaru, kde se nemusí moc přemýšlet nad algoritmy, ale spíš nad vizuálními efekty. Tihle hoši znají jenom tablety a další obrázkové systémy, stolní PC je pro ně archaismus a staříci pamatující Fidonet naprosto nerelevantní skupinou.

  V mém případě buffer trpělivosti s vývojem FF přetekl už změnou download manageru - aktualizace jsem permanentně zablokoval a jen tak je nepovolím. Zdá se mi totiž, že v kombinaci TabMixPlus a Roomy Bookmarks Toolbar addonů jsem dosáhl natolik vyladěného systému, že jej nehodlám opouštět - zvlášť pokud by náhradou byl zbastardizovaný Chrome.