Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Firefox 29 přinese zásadní proměnu uživatelského prostředí od OH - My konzervy ale nemáme nuic proti vylepšování programu....

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 25. 3. 2014 2:38

  OH (neregistrovaný) ---.173.broadband5.iol.cz

  My konzervy ale nemáme nuic proti vylepšování programu. Jen nechápeme frikulínský slovník a tak odmítáme hrátkám s GUI a mršení funkčnosti říkat vylepšování.

 • 24. 3. 2014 14:48

  O.M. (neregistrovaný) 188.92.14.---

  Jsem jediný člověk, který to používá k práci a potřebuje maximální efektivitu? Já chci, aby to jelo 10 let bez aktualizací a změn. Teoreticky by šlo vypnout aktualizace, ale konkrétně u Mozilly - Thuderbirdu se mi to vymstilo - při třídění pošty (a ne, neotevíral jsem žádné přílohy) se mi tam dostal spyware a ukradl data. Takže ano, myslím si o programátorech jen to nejhorší, ale používám svoje i cizí add-ony do Firefoxu, což hodně zvyšuje moji produktivitu a vlastního klienta si psát nebudu, není rok 1995 a HTML1.0 že.

  To není jen Firefox, ale i ostatní. Windows 7 jsem si musel nastavovat cca 14 dní, abych s tím mohl pracovat a přiblížilo se to efektivitou Windows 2000. Všechny motivy/themes - byly stejný průhledný 20px okraje, kde nepoznáte kde máte fokus. Takže hacknutí systémových knihoven a Classic AE - jediná možnost mít klasické zobrazení s HW akcelerací (neblikající progressbary atd.)

  Je to prostě debilizace, jejíž cíl je asi snížení mojí produktivity, fakt to vypadá jako dílo NWO, nemůžu si pomoct. Kdyby se aspoň jely 2 řady produktů/nastavení - jedno pro debily, kde budou mít 8000x5000px obrazovku na to aby tam měli 5 tlačítek a vyměnili si s kompem 3 bity informace - a druhé pro power-uživatele - pro efektivní PRÁCI.

  Takže teď nevím, zda aktualizovat a riknout že možná za týden dva to nastavím a add-ony budou fungovat a někdo vydá add-on aby to vypadalo jako FF3, nebo riskovat nákazu (která u Thunderbirdu je téměř jistá, bo to píšou prasata a co vám přijde za spam neovlivním).

  Na druhou stranu musím přiznat, že je to zadarmo a já nejsem tak dobrý programátor, abych si to napsal sám. Chci jen status quo á la Windows 2000, FF3 a funkčnost 10-15 let.

 • 25. 3. 2014 7:49

  x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----

  Bejvaly casy, kdy FF nabizel proste zakladni UI trivialni "aby to nejak fungovalo" a kdo to chtel jinak, naisntaloval si plugin. Dneska si musi kazdej normalni clovek nainstalovat 20 pluginu proto, aby odstranil tyhle kravoviny.

 • 24. 3. 2014 16:01

  Nox (neregistrovaný) ---.sattnet.cz

  Sam rozhodne nejste. Ja klidne i preziju obcas nejakou zmenu, ale zmenu k lepsimu. Tech je nejak podezrele malo. Treba zdebilizovane vyhledavani bez tlacitka pro DALSI a PREDCHOZI neopravili dodnes. Navic jsou ikony sipek, obnoveni a domovske stranky rozhazene po cele sirce monitoru - to ma jako clovek neustale litat mysi sem a tam? Ergonomie harda.
  At se v prve rade zameri na funkcnost, s omalovankama si muzou hrat potom.

 • 25. 3. 2014 7:43

  VfB (neregistrovaný) 188.122.212.---

  Jenže čím dál více jde spíše o „vylepšení“ než vylepšení. Když začnou být masivně rozšířeny širokoúhlé monitory přijde MS s ribbonem, který namísto toho aby použil nevyužité místo po stranách (řádky širší jak 1000 px jsou stejně nečitelné), tak lištou širokou jak prase, která uživateli ukrojí dost z pracovního prostoru.

  O W8, které do sebe namatlají dvě naprosto rozdílná GUI v jednom OS raději nemluvit.

  To že MS sloučil pracovní řadu (NT) a PSX řadu (W98) do jedné mne moc nepotěšil. Mně by vyhovovalo, kdyby jen do playstation řady zavedl NTFS.

 • 24. 3. 2014 20:08

  bez přezdívky

  "...protože proč vylepšovat, vždyť to stačí."
  Záleží na tom, čemu říkáš vylepšení. Pokud se mi něco používá hůř než to co bylo předtim, tak se o vylepšení nejedná.
  Každý má jiné požadavky a vkus. To co je pro někoho vylepšení, je pro jiného zhoršení.
  Dneska nejni problém prostředí aplikace přizpůsobit. Aplikace může mít více tváří. Nejni důvod někomu něco vnucovat a nutit lidi aby se přizpůsobovali něčemu co nechtěj.
  Jestli tohle nechápeš, tak seš fakt kokos.

  Jinak pro tvoji informaci, něco jako sálové počítače pořád existuje. Akorát se tomu říká superpočítače. Např. česká Amálka:
  http://www.zive.cz/Clanky/TOP500-Petistovka-nejrychlejsich-superpocitacu-a-Amalka/sc-3-a-144531/default.aspx

 • 28. 3. 2014 16:25

  bod (neregistrovaný) 94.199.46.---

  Vylepšení by nevadilo.
  Na osmibitovém Amstrad-Schneideru jsem spustil textový editor rychleji než Word na dnešním PC s klasickým hadrdiskem. Stačilo mu pár desítek kB. Chybělo mu jediné - samooprava gramatiky. Kdo nenavštěvoval zvláštní školu, nevadilo mu to.
  Na tomhle Amstradu i na ZX Spectru šlo v Assembleru upravit takřka cokoliv a stačilo na to pár bytů.
  Dnes školy chrlí programátorské trotly, kteří na jakoukoli prkotinu potřebují 20 GB, a uživatele, kteří namísto česky píšou tatarsky. Hlavně umějí všichni "vylepšovat" - ale něco stvořit? Kulový ...

 • 25. 3. 2014 7:45

  x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----

  Retardovancum jako ses ty (a vsichni developeri FF) by bylo nejlepsi rozkopnout rit. Ff ma uz minimalne 2 roky naprosto NULOVY vyvoj. Meni se jen a pouze UI, a to naprosto tragicky, prestavaj fungovat pluginy, a jejich vyvojari poslali mozillu uz taky do <> a v mnoha pripadech se na dalsi vyvoj vysrali.

  Zato implementovat konecne css3/html5 ... to je v nedohlednu, o toho se totiz musi pouzivat mozek.

 • 24. 3. 2014 14:56

  Kokos99 (neregistrovaný) ---.uhk.cz

  Kdyby se všichni řídili tímhle stylem, tak tu ještě pořád máme sálové počítače, protože proč vylepšovat, vždyť to stačí. Když nechceš používat nové verze, tak je nepoužívej, ale pak se nediv, že máš větší riziko, že budeš napadnut, protože opravdu ti nikdo nebude dělat záplaty pro 5 let starý SW, když každej rok vydávají novou verzi, kde je tohle opraveno. Rozhodnutí je na tobě.