Hlavní navigace

Firefox 3.0 nebude podporovat Windows 98/Me

Jiří Macich ml.

Internetový prohlížeč Firefox 3.0, který vyjde přibližně za rok, nebude podporovat operační systémy Windows 98/Me. Vývojáři to zdůvodňují tím, že v době vydání Firefoxu 3.0 nebudou zmíněné systémy podporované už ani Microsoftem. Firefox tak přijde o svou výhodu, kdy je dostupný i pro starší verze Windows než nejnovější verze Internet Exploreru. Otázkou však je, jaká by to byla za rok výhoda, resp. jaký tržní podíl budou v době vydání Firefoxu 3.0 mít Windows 98/Me ve srovnání s Windows XP nebo…

Internetový prohlížeč Firefox 3.0, který vyjde přibližně za rok, nebude podporovat operační systémy Windows 98/Me. Vývojáři to zdůvodňují tím, že v době vydání Firefoxu 3.0 nebudou zmíněné systémy podporované už ani Microsoftem. Firefox tak přijde o svou výhodu, kdy je dostupný i pro starší verze Windows než nejnovější verze Internet Exploreru. Otázkou však je, jaká by to byla za rok výhoda, resp. jaký tržní podíl budou v době vydání Firefoxu 3.0 mít Windows 98/Me ve srovnání s Windows XP nebo už i Windows Vista. Každopádně Firefox 2.0 bude ještě Windows 98/Me plně podporovat. (JasnaPaka Blog)

Našli jste v článku chybu?
12. 6. 2006 23:59
Crypto_work (neregistrovaný)
Ackoli k tomu nema duvod:) Je to stejna vec jako jsem doinstalaci hromady doplnku plus zmenou identifikace operacniho systemu nekde v registrech podarilo nainstalovat do W95 nejaky scanner od HP. A kupodivu funguje.
12. 6. 2006 14:51
M jako Molitan (neregistrovaný)
Protoze v necem lepsim se jezdi lip? Uz v dobe Windows 98 sem povazoval uzivatelske rozhrani Windows 95 za nepouzitelny ksunt. Tech par detailu ve zmene chovani muze mit velky vliv na produktivitu. .