Hlavní navigace

Firefox 3.0 přinese pohodlnější správu plug-inů

13. 8. 2007
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Firefox 3.0 přinese konečně snadnou správu nainstalovaných plug-inů. Těmi samozřejmě nejsou myšlena rozšíření, která se občas chybně plug-iny nazývají. Jde o plug-iny jako je podpora Flashe či Javy, různé přehrávače multimédií a podobně. Jejich správa bude možná přímo z okna Správce doplňků, kde se zatím pracovalo s rozšířeními a skiny.

Firefox 3.0 přinese konečně snadnou správu nainstalovaných plug-inů. Těmi samozřejmě nejsou myšlena rozšíření, která se občas chybně plug-iny nazývají. Jde o plug-iny jako je podpora Flashe či Javy, různé přehrávače multimédií a podobně. Jejich správa bude možná přímo z okna Správce doplňků, kde se zatím pracovalo s rozšířeními a skiny.

Uživatelům tato změna umožní odstranit nechtěné či problémové plug-iny, aniž by jejich soubory museli manuálně mazat z patřičných složek na disku. Firefox tím dohání konkurenci. Internet Explorer podobnou funkci přinesl už před třemi roky v druhém servisním balíčku pro šestkovou verzi, ovšem stále čelí kritice nedostatečné propracovanosti. (JasnaPaka)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.